GALA "WODECKI UROCZYSTY” - Wodecki Twist Festival 2022 Kraków

  • Koncert
  • #Classics
  • #Jazz
  • #Pop
  • #Polskie
  • #Pod dachem

GALA "WODECKI UROCZYSTY” - Wodecki Twist Festival 2022 Kraków

Sobota, 11 czerwca 2022

20:00

od 189 

Wodecki Twist Festival 2022 w Krakowie - Gala "Wodecki Uroczysty".

W Ice Kraków Congress Centre w Krakowie odbędzie się Gala "Wodecki Uroczysty". Jest to Wodecki Twist Festival 2022. Festival odbędzie się w sobotę, 11 czerwca bieżącego roku. Festival rozpocznie się o godzinie 20.00.

To już piąty Wodecki Twist Festiwal 2022 Kraków. Przed nami bardzo wzruszająca jubileuszowa gala. Jest ona także nazywana galą przyjaciół. Kto weźmie udział w tym wydarzeniu? Będą to: Joanna Kulig, Andrzej Lampert, Krzysztof Zalewski, Ralph Kaminski, Ania Rusowicz, Alicja Majewska, Natalia Szroeder, Maciej Musiałowski, Sound'n'Grace, Maciej Maleńczuk, jak i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia. To on właśnie jest autorem aranżacji. Bramy dla wszystkich uczestników zostaną otwarte o godzinie 18.00. Jeśli byłeś i nadal jesteś fanem Zbigniewa Wodeckiego, to musisz się wybrać do Ice Kraków Congress Centre. Nie obejdzie się bez dobrej zabawy, ale także bez ogromu wzruszeń. Zbigniew Wodecki był postacią, której się nie zapomina.

Zapraszamy serdecznie na Wodecki Twist Festval 2022!

Zbigniew Wodecki - 5 ponadczasowych hitów polskiego wirtuoza

miejsce

ICE Kraków Congress Centre

Kraków, Marii Konopnickiej 17

ICE Kraków Congress Center jest obiektem nad Wisłą, spełniającym różnorodne funkcje. Jego położenie w pobliżu węzłów komunikacyjnych miasta, ułatwia dotarcie dla odwiedzających na liczne kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy, czy inne wydarzenia społeczne lub kulturalne. Budynek o łącznej powierzchni użytkowej blisko 40 tysięcy metrów kwadratowych zaplanowano już pierwotnie na początku XXI wieku. Na skutek zmian koncepcyjnych projekt ukończono ostatecznie w 2010 roku, aby po 4 latach otworzyć nowo powstałą instytucję. Przez ten czas Centrum zyskało nieprzeczernianą renomę i prestiż. Obecność ogromnej sali audytoryjnej, teatralnej, licznych pomieszczeń konferencyjnych pozwala na opanowanie setek lub tysięcy przedsięwzięć rocznie. Premierowy koncert pod tytułem "2014. Tu i teraz" miał miejsce 16 października i został oparty o muzykę Zbigniewa Preisnera oraz libretto Ewy Lipskiej. Od tego momentu obiekt gości osobistości ze świata sztuki, muzyki, piosenki. Na scenie ICE gościli między innymi kanadyjski piosenkarz Garou, wokalistka jazzowa Dianne Reeves, Leszek Możdżer, Arturo Sandoval, Grzegorz Turnau, czy też operowy głos Elīny Garanča. Po deskach przechodzili ponadto wirtuozi instrumentów, jak na przykład węgierski pianista Peter Bence, bądź Bel Souno. Nie sposób nie wspomnieć o współczesnych gwiazdach muzyki rozrywkowej w Polsce, czyli Edycie Górniak, Andrzeju Gromali pod pseudonimem artystycznym Gromee oraz Monice Brodce. Widzowie spragnieni cyklicznych wydarzeń zostaną usatysfakcjonowani dzięki licznym spektaklom, wręczeniom nagród, lub przedstawieniom poświęconym pamięci Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego lub innym okolicznościowym uroczystościom. Liczne koncerty będące hołdem dla osobistości ze świata kultury na stałe zapisały się do kalendarza Centrum.