Tauron Nowa Muzyka Katowice - Karnet 2-dniowy [ZMIANA DATY]

  • Festiwal

3-6.06.2021r. | 17:00

od 299 zł
Tauron Nowa Muzyka Katowice - Karnet 2-dniowy [ZMIANA DATY]

Festiwal Nowa Muzyka już 11 czerwca 2020

Przyszłoroczną, piętnastą już edycję katowickiego Festiwalu Nowa Muzyka rozpocznie występ Anji Franziskiej Plaschig - nietuzinkowej artystki z Austrii. 11 czerwca 2020 roku w audytorium NOSPR wybrzmią kompozycje artystów, którzy lubią przeplatać klasyczną tradycję z muzyką elektroniczną, gotykiem i awangardą. To trzydniowe święto muzyki zlokalizowane w samym sercu Śląska.

Anja Franziska Plaschig to ukrywająca się pod pseudonimem Soap&Skin wokalistka, kompozytorka multiinstrumentalistka oraz producentka. Artystka lubi porównywać styl tworzenia muzyki do malowania obrazów. Jej artystycznymi ispiracjami są Björk, Siergiej Rachmaninow, Xiu Xiu, Cat Power, Aphex Twin, oraz Arvo Pärt. Obcowanie z jej muzyką na żywo jest niewątpliwie pięknym przeżyciem zostającym na długo w pamięci i wspaniałym wydarzeniem.

Anja Franziska Plaschig dzieciństwo i młodość spędziła w rodzinnym gospodarstwie w niewielkiej wiosce w Styrii i od najmłodszych lat wykazywała się wybitnym talentem muzycznym. Jest bardzo zdolną i wykształconą pianistką, wokalistką, producentką i kompozytorką. Studiowała również grafikę, ale jej wybór ścieżki życiowej padł muzykę. „Lovetune for Vacuum” to pierwszy album artystki, wydany w 2009 roku. Kompozycje Soap&Skin są wysmakowane i wyciszone. Nietuzinkowa twórczość Soap&Skin zabrzmi w audytorium Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, której siedziba może pochwalić się jednymi z doskonalszych warunków akustycznych w Europie. Ta wielka sala koncertowa jest efektem pracy japońskich inżynierów.

11 czerwca 2020 roku występ Soap&Skin będzie otwierał 15. edycję Festiwalu!

miejsce