Szopka noworoczna: Najlepszy rok w historii Polski

  • Stand-up i impro

Szopka noworoczna: Najlepszy rok w historii Polski

Sobota, 15 lutego 2020

19:00

od 30 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

Spektakl, który nawiązuje do formuły szopki noworocznej, zachowując niepublicystycznego ducha Klubu Komediowego.

Za pomocą wierszy, scenek, piosenek i skeczy, komentujących i zainspirowanych rokiem Anno Domini 2019, postaramy się podsumować mijające 365 dni w typowy dla siebie, niezbyt zborny i precyzyjny sposób. Zagrają i zaśpiewają zaproszeni krewni i znajomi sceny przy placu Zbawiciela.


BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)

miejsce

Klub Komediowy

Warszawa, Nowowiejska 1

Klub Komediowy, chociaż stosunkowo młody, bo powstały w 2014 roku, jest jednym z ciekawszych i wartych odwiedzenia punktów na kulturalnej, rozrywkowej i artystycznej mapie stolicy. Jak piszą jego Twórcy na swojej stronie internetowej: Klub Komediowy to (teatr) piwniczny plac zabaw dla dorosłych, gdzie amerykańska komedia flirtuje z polską kulturą. Prawdopodobnie to zdanie w najlepszy możliwy sposób określa i oddaje ducha Klubu, a może bardziej jednak teatru?  W repertuarze Klubu Komediowego zawarta jest szeroka oferta spektakli, w tym cieszących się dużą popularnością spektakli improwizowanych. Na tutejszych deskach występują między innymi znane teatry improwizowane, jak Klancyk, Humbuk, Hulaj, czy też Hofesinka. Odbywają się tutaj także skecze, na przykład ''Wszystko będzie dobrze'' oraz kabarety literackie, wśród których znajduje się seria ''Fabularny przewodnik po...''. Atutem Klubu Komediowego jest również posiadanie swojego własnego, autorskiego repertuaru, wśród którego wyróżnia się oryginalny ''Musical improwizowany'' , pełen szalonych dialogów, piosenek i śpiewów, tańców i innych elementów choreografii. Wśród artystów, których możemy spotkać na deskach Klubu znajdują się nazwiska bardziej i mniej znane, takie jak: Janusz Gajos, Jacek Federowicz, Mariusz Szczygieł, czy też popularny stand-up'owiec, Michał Kempa.  Wśród repertuaru zaplanowanego na najbliższy czas na uwagę zasługują spektakle: ''Miłość na ASAP-ie'' , ''Pod sennym szerszeniem - wegehorror muzyczny'', oraz andrzejkowe ''Pijane impro: Zdrowie Andrzeja - spektakl dla dorosłych''. Wbrew temu, co sugeruje tytuł ostatniego z wymienionych spektaklów, Klub Komediowy posiada także propozycje dla najmłodszych, na przykład widowisko ''Nikt nic nie wie''. Oprócz stałego, a czasem zaskakującego repertuaru Klub Komediowy posiada specjalną ofertę przeznaczoną dla firm. Należą do niej eventy i spektakle dedykowane w trakcie których istnieje możliwość zaprezentowania spektaklu dopasowanego do charakteru firmy oraz okoliczności. Z kolei opcja “Warsztaty impro” z pewnością zintegruje zespół rozwijając jego kreatywność i komunikację.