SONIC CONSTELLATION (PL / SWE) BASS AND BEAT FESTIVAL

  • Koncert

SONIC CONSTELLATION (PL / SWE) BASS AND BEAT FESTIVAL

Piątek, 23 października 2020

18:45

od 80 zł
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

Vojto Monteur – gitara, live electronics, Magnus Öström – perkusja, Agata Szuba – wizualizacje

Premierowy projekt powstały ze współpracy gitarzysty Vojto Monteura (EABS, Miloopa, Tempus Fantasy) z Magnusem Öströmem – perkusistą znanym przede wszystkim jako członka zespołu Esbjorn Swenson Trio.
Muzyka intuitywna, improwizowana o charakterze muzyki ilustracyjnej, pełna barw i przestrzeni podkreślająca emocje i interakcje artystów, płynie jak opowieść, odwołuje się do uczuć, emocji i kontrastuje z tym co codzienne.
Instalacja świetlna stworzona jest z kinetycznych linii będących odzwierciedleniem szkiców architektonicznych. Obiekty wykorzystują elektronikę przemysłową, światło LED, tworzywa sztuczne i inne masowo produkowane przedmioty. Agata Szuba tworzy futurystyczne przestrzenie, które przepływają między dźwiękiem, człowiekiem i podświetlonymi strukturami technologicznymi. Układy świetlne zaburzają naturalną architekturę miejsca zapraszając widza do odwiedzenia nowej rzeczywistości, w której sztuczne światło wyznacza linię horyzontu.
Instalacja doskonale będzie rezonować z muzyką – elektroniczną gitarą ambientową i sonorystycznym akcentem zestawu perkusyjnego.

miejsce