Słoń | Kraków

  • Koncert
  • #Rap
  • #Polskie
  • #W plenerze

Piątek, 18 czerwca 2021

20:00

od 63.05 
Kup bilet

Słoń zagra w koncert w Krakowie! Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca w Hype Parku o godzinie 20:00 w plenerze.

Nie możesz tego przegapić! Tylko na koncertach Słonia rapowa muzyka łączy się z intensywnością hardcore’owych i punkowych gigów.

Pod pseudonimem Słoń ukrywa się urodzony w Poznaniu Wojciech Zawadzki. Pierwszy nielegal Słonia "Wyższa Szkoła Robienia Hałasu" powstał w duecie z Shellerinim i ukazał się w 2008 roku. Wydany własnym sumptem krążek wyprzedał się w imponującej jak na tamte czasy ilości. Rok później Słoń wypuścił swój pierwszy solowy album zatytułowany "Chore melodie". Utrzymany w stylistyce horrorcore materiał sprawił, że raper stał się czołowym reprezentantem tego gatunku w Polsce.

Sukcesem okazały się równię kolejny albumy Słonia – nagrany w duecie z Mikserem materiał "Demonologia" (2010) oraz "Demonologia2" czy solowe projekty "Brain Dead Familia" z 2015 i "Mutylator" z 2018.

Czwarty solowy album Słonia pod tytułem "Redrum" ukazał się pod koniec 2020 i został przyjęty z niezwykłym entuzjazmem, zarówno przez fanów, jak i krytykę, a portal Newonce.net nazwał go jedną z najlepszych rapowych płyt roku.

informacja organizatora

SŁOŃ właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu

Różnorodność – łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi – jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe – samplowane lub elektroniczne – tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach.

Po raz pierwszy na szeroką skalę słuchacze mogli się o tym przekonać w 2008 roku, gdy w podziemiu ukazał się imienny krążek Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, czyli duetu, który Słoń tworzy z innym poznańskim MC, Shellerinim. Mniejsza o popularność, jaką nazwa zespołu cieszy się po dziś dzień w Internecie – lepszym miernikiem siły rażenia tego wydanego własnym sumptem krążka jest imponująca jak nielegal (zwłaszcza w tamtych czasach) liczba ponad dwóch tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

W maju 2009 ukazał się pierwszy album solowy Słonia zatytułowany „Chore melodie” utrzymany w stylistyce horrorcore, dzięki któremu artysta stał się czołowym reprezentantem tego gatunku w Polsce.

W 2012 roku do powszechnej sprzedaży trafiła pierwsza produkcja WSRH pt. „Szkoła wyrzutków”.Wydawnictwo odniosło sukces fonograficzny plasując się na 5. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w kraju.W duecie z producentem muzycznym Mikserem Słoń nagrał materiał pt „Demonologia” (2010) oraz „Demonologia2” (2013) - trzypłytowe wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu zestawienia OLiS.

W kolejnych latach Słoń postawił na solowe projekty, a Brain Dead Familia” -2015 i „Mutylator” -2018 solidnie ugruntowały jego pozycję na rodzimym rynku fonograficznym.

W grudniu 2020 ukazał się czwarty solowy album Słonia pod tytułem „Redrum”.

Najnowszy materiał poznańskiego rapera, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – na płycie nie pojawiają się żadni dodatkowi goście. Jak przyznaje Słoń, praca nad albumem w czasach pandemii nie należała do najprostszych: "Nie ukrywam że logistyka nagrywania płyty i kręcenia klipów w czasie pandemii była mocno zaburzona i kosztowała nas dużo stresu. Ze względu na to że Chris Carson mieszka na co dzień w Belgii wszelkie nasze rozmowy na temat inspiracji, brzmienia odbywały się w 100% telefonicznie i w sumie ani razu się nie widzieliśmy na żywo podczas tego okresu". Pomimo wielu utrudnień, raper jest bardzo zadowolony z powstałego materiału a fani przyjęli go z entuzjazmem. Również przez dziennikarzy album został bardzo dobrze oceniony, Newonce.net nazwał Redrum jedną z najlepszych rapowych płyt 2020, natomiast Dawid Bartkowski z interia.pl mianuje Słonia królem swojej niszy, a numer „Wojna totalna” nazywa „lirycznym pancerfaustem, walcem dla społeczeństwa oraz być może najlepszym i najbardziej dosadny opisem aktualnej sytuacji w kraju

miejsce

Hype Park

Kraków, Kamienna 12

HYPE PARK — miejscówka pełna koncertów, wydarzeń kulturalnych, imprez muzycznych, targów, lokalnych inicjatyw oraz miejsce spotkań całego Krakowa, do którego w najbliższym czasie przeniesie się miejski szum! Tutaj poczujesz się jak na letnim festiwalu!