Scooter | Wrocław [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • #Elektronika
  • #Zagraniczne
  • #Pod dachem
  • #TYLKO DLA ZASZCZEPIONYCH!

Scooter | Wrocław [ZMIANA DATY]

Poniedziałek, 25 października 2021

21:00

od 99 
Kup bilet

Niemiecka grupa SCOOTER, znana na całym świecie ze swoich utworów "Maria (I like it Loud)" czy "How Much is the fish" ogłasza swoją europejską trasę koncertową, podczas której odwiedzi aż 3 polskie miasta, w tym słynną Halę Stulecia we Wrocławiu.

Wiosenna trasa koncertowa o nazwie "God Save The Rave" rozpocznie się w Marcu od koncertów w Rosji, by następnie odwiedzić największe hale widowiskowe w Polsce, Czechach, Wielkiej Brytani, Austii, Węgrzech oraz Estonii, by zakończyć na festiwalu w stolicy Niemiec w sierpniu. Tytuł trasy nawiązuje do wydanego w tym roku singla o tym samym tytule, który przynosi wyraźny powiew świeżości oraz nowych pomysłów w dotychczasowej twórczości zespołu.

Fani muzyki elektronicznej, dance i rave mogą już 25 października we wrocławskiej Hali Stulecie usłyszeć największe hity zespołu na czele z charyzmatycznym liderem, H.P. Baxxterem, który od ponad 27 lat nieprzerwanie wydaje kolejne krążki studyjne i króluje na wszystkich liczących się imprezach elektronicznych na całym świecie.

Bilety dostępne na Empik Bilety

informacja organizatora

Jedyny w swoim rodzaju zespół Scooter ponownie w Polsce - aż na trzech koncertach!

Scooter to niemiecka grupa, założona w 1993 roku w Niemczech. Muzyka, jaką wykonują określana jest połączeniem gatunków dance, rave, breakbeat hardcore, happy hardcore, trance oraz techno. Ich pierwszy singiel "Hyper Hyper" szybko odniósł ogromny sukces, a powstał w wyniku freestyle'u wokalisty H.P. Baxxtera do tanecznego utworu instrumentalnego. Na przestrzeni tylu lat na scenie zespół wydał już ponad 20 studyjnych albumów, a jednymi z ich największych hitów są "How Much Is The Fish", "Maria", "One" czy "The Logical Song".

Pełny skład zespołu odwiedzi Polskę w ramach swojej trasy koncertowej.

Data: 25.10.2021 Drzwi: 18:00 Warm up: 19:00 Support: 20:00 Start: 21:00

Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce

Hala Stulecia

Wrocław, ul. Wystawowa 1

Tuż obok wrocławskiego ZOO i ogrodu japońskiego wznosi się monumentalny budynek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To słynna Hala Stulecia (niegdyś zwana Halą Ludową) - prawdziwe arcydzieło rzemieślników i architektów z początku XX wieku. Budowę obiektu rozpoczęto w 1911 roku. Hala miała być gotowa na rocznicę wydania odezwy “An Mein Volk” wzywającej Prusaków do oporu przeciw Napoleonowi. Twórcy (Max Berg, Günther Trauer i Richard Konwiarz) wywiązali się ze swojego zadania znakomicie. Całość była gotowa na kilka tygodni przez rozpoczęciem obchodów. Obok powstał szereg budowli, które miały pomieścić tzw. Wystawę Stulecia. Wprawdzie nie zjawił się tu król pruski (wyraźnie niezadowolony z koncepcji wystawy), ale przybył następca tronu Fryderyk Wilhelm. W następnych latach Hala gościła kilka wydarzeń o mniejszej randze artystycznej. Budowla przetrwała działania wojenne bez większych strat (nie licząc wybitych okien i zdewastowanych organów). W latach powojennych Halę zaczęto nazywać Ludową. Dwa duże remonty przeprowadzono dopiero po roku 1989 (pierwszy w 1997, drugi w latach 2009-2011). W 2006 roku Hala Stulecia trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Monumentalna konstrukcja o niezwykłej akustyce jest wprost idealna do organizacji dużych imprez muzycznych. Obiekt wykorzystuje się również podczas targów czy zawodów sportowych. Po uroczystym otwarciu Hali wystawiono tu kontrowersyjną sztukę “Festspiel im deutschen Reimen” (utwór miał wymowę antywojenną, co nie współgrało z duchem pruskiego militaryzmu). Wrocławskiego kolosa chętnie wykorzystywały totalitarne reżimy - często przemawiali tu nazistowscy politycy, a władze PRL-u zorganizowały Wystawę Ziem Odzyskanych i propagandowy Światowy Kongres Intelektualistów w Obronie Pokoju. Pojawiały się tu również gwiazdy muzyki (np. kanadyjski wokalista popowy Paul Anka) oraz sportowcy. Ważnym wydarzeniem artystycznym było wystawienie wszystkich części opery Wagnera “Pierścień Nibelunga”. W 1997 roku w Hali pojawił się papież Jan Paweł II (poprowadził tu modlitwę w czasie Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego). Z ważniejszych gwiazd koncertujących w Hali wymienić warto: Marino Mariniego, Stevena Wilsona, Joe Cockera, Leonarda Cohena, Deep Purple, Jeana Michaela Jarre’a, Gorana Bregovića, Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Lady Pank, Myslovitz czy Comę.