Rakim | Warszawa | Progresja

  • Koncert
  • #Rap
  • #Zagraniczne
Zmiana daty

Środa, 21 czerwca 2023

19:30

od 168.75 
Podana cena zawiera opłatę serwisową, jej wysokość można sprawdzić bezpośrednio w koszyku. Więcej informacji w Regulaminie.

Rakim Warszawa

RAKIM WYSTĄPI W POLSCE!

Rewolucjonista, jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych i utalentowanych MC wszech czasów — Rakim, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. 31 sierpnia w Warszawie, w klubie Progresja i dzień później, 1 września w Katowicach, w klubie P23.

Rakim dokonał prawdziwej transformacji w hip-hopie. W drugiej połowie lat 80. wywrócił definicję rapu do góry nogami i w pojedynkę odmienił bieg całego gatunku, a echa jego twórczości są słyszalne we współczesnym rapie do dziś. Nowojorski MC zdefiniował termin flow i przyczynił się do pionierskiego wykorzystania rymów. Słusznie nazywany jest twórcą newschoolu — nowej szkoły rapu, która wówczas nie miała jeszcze nic wspólnego z trapowymi bitami auto-tunem. I nieważne, czy mowa tutaj o dorobku Big Daddy’ego Kane’a, 2Paca, 50 Centa, Lil Wayne’a czy A$AP Rocky'ego, żaden z nich nie składałby swoich wersów w ten sposób, gdyby nie Rakim.

Steve Huey z AllMusic stwierdził, że „Rakim jest powszechnie uznawany za jednego z największych MC – być może największego – wszech czasów w społeczności hip-hopowej”. Redakcja About.com umieściła go na drugim miejscu na swojej liście „50 najlepszych MCs of Our Time (1987–2007)”. W 2012 roku Rakim znalazł się na pierwszym miejscu listy The Source „50 najlepszych autorów tekstów wszech czasów”.

Przed nami jedyna szansa na spotkanie z ikoną rapu! Będzie to pierwsza i zapewne ostatnia wizyta Rakima w naszym kraju.

miejsce

Progresja

Warszawa, ul. Fort Wola 22

Progresja to klub muzyczny, który przyciąga miłośników muzyki różnych gatunków, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i pasji swojego założyciela, Marka "Prezesa" Laskowskiego. To miejsce, w którym koncert to nie tylko odsłuchanie utworów, ale prawdziwe przeżycie kulturowe. Klub zaczynał jako niewielki rockowy lokal, a dziś jest największym klubem muzycznym w Polsce, z którego wyszły już takie zespoły jak Riverside czy Tides From Nebula. Progresja znajduje się przy ul. Fort Wola 22 w Warszawie. Pojawiają się tu gwiazdy różnych gatunków muzycznych, od mainstreamowej pop i elektroniki, po alternatywę i jazz. W progresji grali między innymi tacy artyści jak Steve Vai, Kayah i Goran Bregovic, Moderat, Kiasmos, Selah Sue, Raz Dwa Trzy, Behemoth, My Chemical Romance, Mastodo,n Machine Gun Kelly, The Libertines czy Sabaton. Klub dba o jakość koncertów, oferując najlepsze systemy dźwiękowe i świetlne, a także najlepiej zaopatrzone bary w Warszawie. Na gości czekają liczne propozycje napojów, w tym najnowsze craftowe piwa, czeskie klasyki, modne drinki i szeroki wybór szotów. Koneserzy whiskey znajdą tutaj coś dla siebie. Letnia Scena Progresji to profesjonalnie przygotowany teren festiwalowy, na którym odbywają się zarówno mniejsze koncerty, jak i imprezy dla tysięcy ludzi. Klub może pochwalić się kompletną infrastrukturą produkcyjną, dzięki czemu organizacja imprez jest łatwiejsza i mniej czasochłonna. Dla wszystkich miłośników muzyki i niezapomnianych chwil na koncertach swoich ulubionych artystów, Progresja to zdecydowanie miejsce, które warto odwiedzić.