Pat Metheny w Sopocie [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • #Classics
  • #Zagraniczne
  • #W plenerze

Pat Metheny w Sopocie [ZMIANA DATY]

Piątek, 3 czerwca 2022

19:00

od 0 
Kup bilet

Podaruj sobie jazzowe doznania najwyższych lotów. Legenda muzyki, Pat Metheny, zagra w Polsce koncert w ramach trasy koncertowej Side-Eye. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się już 3 czerwca 2022 w Sopocie, w Operze Leśnej. Nie może Cię tam zabraknąć!

Polski koncert odbędzie w ramach cyklu Ikony Jazzu. I trudno o bardziej odpowiednie określenie tego gitarzysty. Metheny na przestrzeni lat współpracował z takimi legendami muzyki jazzowej jak choćby Chick Corea czy Herbie Hancock. Jego koncerty są absolutnymi wydarzeniami udowadniającymi wielki kunszt artysty. Po pandemicznej przerwie jazzman powraca z nową płytą Side-Eye, którą z pewnością zaprezentuje w Polsce.

Widzimy się pod sceną już 3 czerwca 2022 w Sopocie, w Operze Leśnej. Nie opuść koncertu Pata Metheny'ego w ramach cyklu Siesta w Drodze tworzonego przez Marcina Kydryńskiego. Przekonaj się na własne uszy o potędze muzyki jazz.

informacja organizatora

PAT METHENY W SOPOCIE Opera Leśna – 03.06.2022 r.

Pat Metheny po raz pierwszy w Trójmieście! 3 czerwca 2022 roku fenomenalny gitarzysta odwiedzi sopocką Operę Leśną w ramach światowej trasy koncertowej 'Side Eye', promującej nowy projekt artysty. Polska trasa odbędzie się w ramach cyklu Siesta w Drodze, firmowanego przez dziennikarza Radiowej Trójki - Marcina Kydryńskiego. Koncert w Sopocie dodatkowo odbędzie się jako kolejny z koncertów w ramach cyklu Ikony Jazzu. Szykuje się niezapomniany spektakl!

Koncert z powodu pandemii koronawirusa został przełożony z pierwotnego terminu 04.06.2020 r. na 03.06.2022 r. Więcej informacji nt przełożenia koncertu na stronie organizatora: https://agencjaperspektywy.pl/ikony-jazzu/pat-metheny-w-sopocie-nowa-data-2022

Pat Metheny, wirtuoz gitary, kompozytor, zdobywca 20 nagród Grammy to jedna z najbardziej znanych osobowości jazzu, ceniony i uwielbiany przez setki tysięcy fanów nie tylko tego gatunku muzyki. Stworzył własny, natychmiast rozpoznawalny styl o charakterystycznym brzmieniu i barwie. Pat Metheny jest prawdopodobnie jedynym jazzmanem o popularności dorównującej idolom pop-music, jest niekwestionowaną gwiazdą najważniejszych festiwali na całym świecie.

„Chciałem stworzyć stałą scenę na której rotacyjnie występować będą muzycy u progu swych karier, Ci którzy szczególnie mnie zainteresowali.” - wyjaśnia Pat.... i kontynuuje, „Od mych pierwszych kroków w Kansas City, ale i później, czerpałem garściami z możliwości, jakie dawali mi starsi koledzy po fachu, by rozwijać się i swoją muzyczną osobowość przez pryzmat ich doświadczenia i specyficznych wyzwań ich muzyki. Czułem, że chciałem też stworzyć taką platformę, która pozwoliłaby mi skupić się na młodych muzykach, których ostatnio polubiłem, czy też z których muzyką poczułem pewne pokrewieństwo”.

„Często zgłaszają się do mnie początkujący muzycy, którzy przyznają się do wielkiej inspiracji moimi utworami i płytami i zdarza się, że zapraszam ich do siebie, żeby pograć. Bardzo często mój wpływ przejawia się wręcz w ich muzycznej naturze, bo dosłownie wyrośli na mojej muzyce. Inspiruje mnie, jak różnie sobie radzą z muzycznymi wyzwaniami niektórych moich starszych kawałków i łapię się na myśleniu, jak by to było napisać coś nowego specjalnie dla nich. Ten projekt ma nam to właśnie umożliwić.”

Gośćmi obecnej edycji „Side Eye” są pianista i klawiszowiec James Francies, oraz perkusista Joe Dyson.

Trójkowa Siesta należy do grona najcenniejszych programów muzycznych. Marcin Kydryński, związany ze stacją od dnia przełomu w 1989 roku, wymyślił Siestę blisko dwadzieścia lat temu. W 2015 r przyszła kolej na i cykl koncertów Siesta w Drodze. W Sieście przenikanie się kultur; zacieranie granic przy jednoczesnym szacunku dla tradycji regionów; pojednanie ponad historycznymi podziałami, to obok samej materii muzyki najcenniejsze wartości.

Pat Metheny dla Siesty jest Artystą niejako założycielskim i postacią ważną też w życiu samego autora projektu. Wszak Pat i Marcin wraz z Anną Marią Jopek stworzyli słynną, przełomową dla polskiej muzyki ostatecznie „platynową” i wydaną na całym świecie płytę Upojenie. Pat Metheny ze swoim nowym Trio odwiedzi pod banderą Siesty u progu lata 2020 aż pięć polskich miast, co czyni tę wizytę jego najdłuższą trasą koncertową nad Wisłą. Ważny to moment dla Siesty. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całej Polsce.

PAT METHENY - SIDE EYE Sopot, Opera Leśna - 03.06.2022 r. godzina 20.00, otwarcie bram godzina 18.00

Bilety zakupione na pierwotny termin wydarzenia zachowują ważność. Zakupione bilety można również zwracać w miejscach ich zakupu. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/events/420046341893174

Organizator: Agencja Perspektywy www.agencjaperspektywy.pl Kontakt: [email protected]