MYSTIC FESTIVAL 2022 [ZMIANA DATY]

  • Festiwal
  • #Festiwale muzyczne
  • #Polskie
  • #Zagraniczne
  • #W plenerze
  • #Metal
  • #Industrial

2-4.06.2022 r.

od 158.24 
Kup bilet

Mystic Festival 2022

W dniach 2 - 4 czerwca 2022 roku na terenie Stoczni Gdańskiej odbędzie się jedyny w swoim rodzaju Mystic Festival. Organizatorzy już teraz zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, w trakcie którego można spotkać się ze swoimi ulubionymi artystami gitarowego grania.

Na gdańskiej scenie zaprezentuje się wiele znanych i cenionych gwiazd światowego metalu, a konkretniej: Mercyful Fate, Opeth, Saxon, Mastodon czy Killing Joke. Festiwalowi artyści zaskoczą swoich fanów ciekawymi aranżacjami. To jeden z tych festiwali, w którym warto wziąć udział przynajmniej raz w życiu. Na uznanie zasługuje kilka scen, kilkudziesięciu zaproszonych artystów oraz aż trzy dni doskonałej zabawy nad samym morzem. To zróżnicowana muzyka, w której każdy odnajdzie swoje ukochane brzmienia. Jeśli do tej pory nigdy wcześniej nie brało się udziału w muzycznym festiwalu najwyższa pora, aby to zmienić i pojawić się w pierwszych dniach czerwca w Gdańsku. Widzimy się na jednej ze scen Mystic Festival 2022!

informacja organizatora

Mystic Festival 2022: Sprawa jest poważna, dochodzi Saxon, potwierdzamy Mercyful Fate i 39 innych wykonawców!

Nie odpuścimy! Ten festiwal odbędzie się i będzie wydarzeniem, które wszyscy zapamiętamy do końca życia. Judas Priest będą świętowali u nas zaległe 50. urodziny – to już wiecie. Oprócz tego czekają was koncerty m.in. wyczekiwanego od wieków Mercyful Fate i Saxon – legendy brytyjskiego metalu. Zapowiadają się także Mgła, Igorrr, Katatonia, Vader, Gold… a to dopiero początek długiej listy, pełnej znakomitych artystów z całego świata.

Oprócz 40 nazw, które już znacie, możemy dziś zaprosić was na koncert Saxon, pionierów Nowej Fali Brytyjskiego Heavy Metalu, niestrudzonych krzyżowców odzianych w dżins i skórę. W 2019 roku Saxon świętował swoje 40 urodziny koncertowym materiałem "The Eagle Has Landed 40 (Live)", w tym roku ukazała się płyta "Inspirations", gdzie grają covery artystów, którzy ich uformowali, a na początek 2022 zapowiadany jest nowy album studyjny Biffa Byforda i jego kompanów – możemy się więc spodziewać mocnego, różnorodnego setu.

Zaraza zyskała kolejną rundę, zmuszając nas do przesunięcia festiwalu o kolejny rok, ale nie dajemy za wygraną, nie wycofują się również artyści, którzy chcą współtworzyć z nami – i z wami! – historię. Poniżej znajdziecie listę artystów, których obecność w Stoczni Gdańskiej w czerwcu przyszłego roku możemy potwierdzić już dziś, a kolejna porcja zostanie podana najpóźniej w lipcu.

(0) 1914
 Arabrot Azarath 
 Baest Bleed From Within
 Czerń
 Dead Lord
 Deluge Dolch 
 Dopelord
 Dwaal
 Favorit89
 Fleshworld
 Gold
 Grift
 Hangman's Chair Igorrr
 Imperial Triumphant Infected Rain
 Irfan
 Katatonia
 Konvent
 Lindy-Fay Hella Maggot Heart Major Kong
 Medico Peste Mercyful Fate
 Mgła
 Mortiis Motanka
 Nightrun87 Okkultokrati Only Sons OVO
 Raging Speedhorn
 Rosk Saxon
 Tester Gier
 Truchło Strzygi
 Vader


Jaki festiwal, taka rozgrzewka! Jedyny w Europie, potrójny koncert Tom Warrior’s Legacy w 2022 roku podczas Warm Up Day. Właściwe festiwalowe dni to 2-4 czerwca, ale koncerty tegorocznego Mystic Festival rozpoczniemy już 1 czerwca. Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się m.in. Carcass, Decapitated, Gaerea, Heathen, Lik, Skeletal Remains, Spectral Wound oraz Urne.

Najważniejszym punktem wieczoru będzie jedyny w Europie, wyjątkowy koncert Tom Warrior's Legacy. Złożą się na niego trzy zabójcze sety: Hellhammer performed by Tom Gabriel Warrior’s Triumph of Death, Triptykon z nieśmiertelnymi hymnami Celtic Frost oraz Triptykon z autorskim materiałem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie z Tomem oraz niepowtarzalne doświadczenie – wystawa jego Masek Śmierci.

miejsce

Ulica Elektryków

Gdańsk, Elektryków 1

W samym sercu gdańskiej stoczni, w industrialnym otoczeniu znajduje się miejsce tętniące życiem. Miejscówka muzyczno-gastronomiczną, której wyjątkowość docenią przede wszystkim osoby lubiące postindustrialne klimaty i… duże statki. Co prawda nie jest to klub, a miejsce na świeżym powietrzu, ale właściciele dbają o oprawę muzyczną. Świadczy o tym ściąganie do swojego portu nazwisk i ksywek reprezentujących przeróżne muzyczne kierunki – od dobrego techno po solidny post club. W rozświetlonych portowych hangarach można sobie nieźle podjeść, a pod chmurką potańczyć. Muzycznie jest różnorodnie, kulinarnie jest w czym wybierać, a kto odmówiłby sobie dobrej zabawy z widokiem na coś więcej niż piwniczny sufit?