My Chemical Romance

  • Koncert
  • #Rock
  • #Zagraniczne
  • #W plenerze

My Chemical Romance

Czwartek, 9 czerwca 2022

17:00

od 199 
Kup bilet

Ikona muzyki emo pop-punk, czyli My Chemical Romance wystąpią w Polsce już 9 czerwca 2022 roku na Letniej Scenie Progresji w Warszawie.

Zespół reaktywowano po 6 latach przerwy w 2019 roku i będzie to pierwszy od tego czasu koncert, jaki zagrają w naszym kraju.

Grupa powstała w 2001 roku dzięki działaniom lidera Gerarda Waya i byłego perkusisty Matta Pelissiera, a jej powstanie zainicjowały wydarzenia, które miały miejsce 11 września. Nazwa zespołu zainspirowana została z kolei książką Irvine’a Welsha “Ecstasy: Three Tales of Chemical Romance”. Największy sukces przyniósł muzykom ich drugi album zatytułowany “Three Cheers for Sweet Revenge”, na którym pojawiły się takie hity jak “Helena” czy “I’m Not OK (I Promise)”. Zespół wielokrotnie był nagradzany za swoją twórczość. Album “The Black Parade” inspirowany działalnością The Beatles i Pink Floyd sprzedał się w Stanach Zjednoczonych w nakładzie wynoszącym ponad 3 miliony egzemplarzy. Potraktujcie zbliżający się koncert jako jedyną w swoim rodzaju okazję, aby usłyszeć muzyków na żywo po tak długiej przerwie.