Meute | Kraków [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • #Muzyka klasyczna
  • #Elektronika
  • #Pod dachem

Meute | Kraków [ZMIANA DATY]

Czwartek, 2 czerwca 2022

20:00

od 79 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

Fani techno powinni zaznaczyć datę 17 marca 2021 roku w kalendarzu, bo właśnie tego dnia w krakowskim klubie Studio pojawi się nie kto inny, a zespół Meute, którego awangardowe podejście do tego gatunku muzyki zdobyło mu międzynarodową sławę.

Meute bowiem nie tworzy techno w standardowym wydaniu - na komputerze i desce DJ. Zamiast tego na scenie pojawia się zespół złożony z jedenastu mężczyzn z instrumentami, którzy ręcznie, nie stroniąc od improwizacji, są w stanie zorganizować nam ucztę dla uszu nieraz lepszą, niż w tradycyjnym wydaniu techno.

Sami twórcy są przekonani, że "żywe instrumenty" są w stanie dostarczyć dużo więcej emocji niż sztucznie wywołane dźwięki i wydają się mieć rację, bo każdy ich występ cieszy się niesłabnąca popularnością. Coś, co zaczęło się jako eksperyment muzyczny, dziś stanowi fenomen, a amatorów oryginalnej muzyki Meute nie brakuje. Niezwykłe widowisko na scenie połączone z muzyką, przy której można się wybawić jest czymś, czego nie powinniśmy przegapić.

Bilety dostępne na Empik Bilety

informacja organizatora

When the bass drops and the confetti blows up: MEUTE breaks the code. The Techno Marching Band combines hypnotic driving techno and expressive brass band music, freeing electronic music from the DJ desk and overhauling the image of marching bands.

They started as an experiment and evolved to a world-acclaimed phenomenon in a minimum of time. Just drums and brass, no computers involved, this is all they need to revolutionize techno music and bring it back to its roots at the same time.

The eleven musicians in their iconic red jackets have managed to spread their love for hand- made electronic music all over the planet. The videos of their impromptu street gigs regularly attract millions of views.

After more then 300 concerts on four continents the band invites to unveil a world of electronic indulgence at Klub Studio, Kraków.

Tickets available now.

Venue: Kraków, Klub Studio
Date: 02.06.2022
Doors: 19:00
Support: 20:00
Start: 21:00

Organizator: Follow The Step

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce

Klub Studio

Kraków, Budryka 4

Jeden z najpopularniejszych klubów studenckich w całym Krakowie. Miejsce wielu wspaniałych koncertów i wydarzeń kulturowych, które posiada wielu zwolenników. Klub Studio - poznaj bliżej miejsce spotkań polskiej młodzieży! Klub Studio znajduje się przy ulicy Witolda Budryka w Krakowie. Jego historia sięga aż do lat 90-tych, gdy powstała inwestycja, tworząca kompleks mieszkalno-usługowy, przeznaczony dla studentów. Dawniej miejsce funkcjonowało jako Miasteczko Studenckie - w budynku, w którym obecnie znajduje się klub, dawniej istniała stołówka. Niesamowita rewolucja pod względem przeznaczenia obiektu miała miejsce w 2004 roku. To właśnie wtedy Polska po raz pierwszy usłyszała o Studio.  Jak przystało na klub studencki, w obiekcie stale odbywa się wiele niezapomnianych i ciekawych wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku. Klub jest nastawiony głównie na zabawę i rozrywkę, ale także kulturę rozumianą na wiele sposobów. Od początku istnienia Klubu Studio, goście bawili się na koncertach między innymi Afromental, Dawida Podsiadło, Czesława Mozila oraz Kamila Bednarka. Nie zabrakło występów legend muzycznych - Kory, IRY, Kultu czy Myslovitz. Na scenie obiektu wystąpiły także zagraniczne gwiazdy: Within Temptation Amanda Palmer i wiele innych znakomitych osobowości ze świata muzyki. Klub Studio dba o to, by różne zainteresowania i gusty nie były przyczyną podziałów społeczeństwa. Tutaj jest miejsce dla wszelkiego rodzaju twórczości oraz artystów różnych gatunków. Potencjalny odbiorca pobawi się na koncertach reggae czy popu, ale również otrzyma potężną dawkę śmiechu na pokazach kabaretowych czy stand-up'erskich. W najbliższym czasie zaplanowano koncerty Darii Zawiałow oraz Natalii Przybysz. W lutym 2020 roku wystąpi jeden z najpopularniejszych zagranicznych zespołów: The Neighbourhood - bilety na to wydarzenie bardzo szybko zostały wyprzedane. Dla miłośników komedii klub oferuje skecze Kabaretu Młodych Panów na początku grudnia.