Lato na Pradze: KAZIK

  • Koncert
  • Classics

Lato na Pradze: KAZIK

Środa, 23 września 2020

20:00

od 89 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety
informacja organizatora

Miejski projekt „Lato na Pradze” sprawił, że warszawska Praga stała się koncertowym sercem miasta, a także miejscem spotkań dla wielu społeczności.

Topowi polscy muzycy występują w niezwykle urokliwym ogrodzie kompleksu Praga Centrum. Projekt Lato na Pradze to nie tylko koncerty, ale również letnie miejsce spotkań przy muzyce, piciu i jedzeniu - namiastka festiwali w sercu Warszawy.

Zielone strefy relaksu, food trucki, bar i granie na żywo w scenerii murów dawnej praskiej stalowni - wszystko to składa się na Miasteczko Praga Centrum.

► Kazik na Pradze - 23.09.2020 ◀︎ Kazik Staszewski - pierwszym zespołem, w którym występował, był działający w latach 1979–1980. Nagrał z nim m.in. utwory „Młodzi Warszawiacy” oraz „Wojny”. W 1981 roku założył zespół Novelty Poland. W 1982 roku założył zespół KULT. W 1991 roku rozpoczął karierę solową.

Pierwszym solowym albumem było “Spalam Się” z przebojami „Dziewczyny”, „Piosenka trepa”, “Spalam się” czy rozsławioną “Jeszcze Polska” w której senator z ramienia ZCHN Jan Szafraniec doszukał się paszkwilu na hymn Polski i oddał sprawę do sądu. Sprawę umorzono. Rozgłos zyskała też wydana na następnym albumie “Spalaj się!” piosenka „100 000 000” z refrenem Wałęsa dawaj nasze sto milionów!. Utwór ten wykonany został wcześniej na festiwalu w Sopocie i odnosił się do niespełnionej obietnicy przedwyborczej.

W 2020 jego utwór “Twój ból jest większy niż mój” zajął 1. miejsce w 1998 notowaniu Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Tekst piosenki mówi o wizycie Jarosława Kaczyńskiegona cmentarzu Powązkowskim w Warszawie, mimo tego, że został on zamknięty z powodu pandemii COVID-19 w Polsce. Notowanie listy przebojów zostało unieważnione, co spowodowało zerwanie współpracy z radiem przez wielu muzyków i odejście ze stacji kilkunastu dziennikarzy, m.in. Marka Niedźwieckiego (prowadzącego Listę…) I Piotra Metza (dyrektora muzycznego stacji).

Data: 23 września 2020 Doors: 18:00 Start: 20:00 Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.

miejsce