L'Impératrice | Warszawa

  • Koncert

L'Impératrice | Warszawa

Piątek, 12 listopada 2021

19:00

od 69 zł

Przenieś się do lat 70. i 80.! Już 12 listopada 2021 roku, będziesz mógł poczuć klubowy klimat sprzed kilku dekad.

Grupa L'Impératrice zawita do Warszawy, aby przenieść słuchaczy w inny muzyczny wymiar. Twórczość francuskiej grupy to powiew stylu retro z galaktycznym disco oraz współczesnym popem. To mieszanka wybuchowa, która otwiera drzwi do innych doznań muzycznych i dostarcza masy emocji. Niekonwencjonalni, ekstrawaganccy i nadzwyczajni. Tak można w skrócie opisać członków L'Impératrice oraz ich muzykę. Przekonaj się sam!

Zespół powstał w 2012 roku i od tamtej pory cieszy się ogromną popularnością nie tylko we Francji, ale i na całym świecie. Ich muzyka zyskała pokaźne grono wiernych fanów, które stale rośnie. W 2018 roku L'Impératrice zadebiutowało albumem Matahri, a obecnie pracuje nad nową kolekcją piosenek, którą polscy słuchacze będą mogli poznać już podczas listopadowego koncertu w Warszawie. Przedsmak nowej płyty mogliśmy usłyszeć w takich utworach jak "Voodoo?", "Anomalie bleue" oraz "Fou / Exit".

informacja organizatora

Umiejscowieni gdzieś pomiędzy klasycznym popem, a galaktycznym disco, stali się jednym z kluczowych zespołów odrodzonej francuskiej sceny. Grupa L'Impératrice zawita do Polski 12 listopada 2021 i wystąpi w warszawskiej Pradze Centrum.

Ich muzyka to powrót do lat 70. i 80., do ciemnego, tajemniczego klubu, oświetlonego jedynie przez kule dyskotekowe i cekinowe sukienki. Sześć osób stworzyło razem projekt, którego twórczość jest elegancka, a zarazem kosmiczna, połączoną z intrygującymi tekstami. Liczne porywające występy na żywo w całej Francji, przyniosły im reputację jednego z najlepszych rodzimych performerów.

Grupa L'Impératrice została założona przez francuskiego klawiszowca i kompozytora Charlesa de Boisseguina w Paryżu. W 2012 roku na rynku pojawiła się ich debiutancka EPka o tym samym tytule. Dzięki niej zespół podpisał swój pierwszy kontrakt z niezależną wytwórnią fonograficzną, microqlima records. To właśnie w niej, w 2014 roku, wydali kontynuację swojego projektu, Sonate Pacifique EP. W tym czasie do zespołu dołączył drugi klawiszowiec Hagni Gwon, gitarzysta Achille Trocellier, basista David Gaugue i perkusista Tom Daveau. Przy trzeciej EPce, Odyssée, w grupie pojawił się wokalista Flore Benguigui. Wydawnictwo zostało przearanżowane i wydane później na nowo, pod zmienionym tytułem L'Empereur (Odyssée Slow Version). Do nagrania zmienionego materiału zespół został zainspirowany przez swoich fanów, którzy odtwarzali muzykę na winylu w zły sposób (ustawiali zbyt wolną prędkość). Kolejna wersja płyty, tym razem akustyczna, ukazała się w 2017 roku.

Debiutancki album grupy, Matahri, ujrzał światło dzienne w 2018 roku. Album jest zmysłową kolekcją piosenek neo-disco z innej epoki. Słychać na nim inspirację ruchem French Touch oraz ścieżek dźwiękowych w stylu retro. Melodie tworzone przez zespół do złudzenia przypominają te komponowane przez legendarny zespół Chic Nile'a Rodgersa.

Aktualnie zespół pracuje nad nowym materiałem, który zaprezentuje polskiej publiczności już w listopadzie 2021 roku. Do tej pory mieliśmy okazję usłyszeć mały przedsmak albumu w postaci singli "Voodoo?", "Fou / Exit" oraz "Anomalie bleue".

Data: 12.11.2021 r
Doors: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: Praga Centrum

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

UWAGA! Informujemy, że na tym wydarzeniu nie ma możliwości przekazywania biletów przez aplikację Going., ani zmiany właściciela biletu poprzez kontakt mailowy zgodnie z decyzją organizatora.