KULT | Kraków [SOLD OUT]

  • Koncert

Piątek, 27 sierpnia 2021

18:30

od 126.75 
Kup bilet

Kult na żywo w plenerze w krakowskim Hype Parku! Koncert odbędzie się 27 sierpnia 2021 o godzinie 18:00!

Zespół ma na swoim koncie już prawie 40 lat działalności na scenie i wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Bez wątpienia krakowski koncert Kultu odbędzie się z przytupem – zespół słynie ze starannie przygotowanych i widowiskowych koncertów z wyjątkową oprawą!

Początki Kult sięgają 1982 roku. Zespół został założony w Warszawie przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Od początku działalności Kult wyróżnia się rozpoznawalnym brzmieniem i „antysystemowymi” tekstami Kazika, które często mają prowokacyjny charakter.

Kult wielokrotnie trafiał na wszystkie listy przebojów dzięki doskonale znanym utworom takim jak "Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją" czy „Gdy nie ma dzieci”. Zespół ma na swoim koncie aż 16 długogrających albumów i ponad 3000 koncertów, w tym osiem występów na festiwalu w Jarocinie. Kult grał również wielokrotnie poza Polską na na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych.

informacja organizatora

Galicja Productions powraca na koncertową mapę Polski! Zaczynamy z przytupem - Kult na żywo, pod chmurką!

Stęskniliście się za koncertami? Galicja Productions zaprasza na wyjątkowy koncert plenerowy - Kult w Krakowie! Grupa pod wodzą Kazika Staszewskiego pojawi się na jedynym koncercie w Hype Parku w Krakowie już 27 sierpnia 2021.

Kazik Staszewski i Kult od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, opierając się zmieniającym się modom i ogłaszanym wielokrotnie kryzysom rynku muzycznego. Kult bardzo starannie przygotowuje swoje koncerty, które stały się prawie trzygodzinnymi spektaklami światła, muzyki oraz szczególnej relacji pomiędzy muzykami na scenie i publicznością. Tak również będzie w Hype Parku. Ten wieczór na długo zapadnie w Waszej pamięci!

UWAGA! Ograniczona sprzedaż biletów!

O zespole Kult

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Swój pierwszy koncert zagrał 07 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". KULT to chyba jedyny w Polsce zespół, który aktywnie i nieprzerwanie gra już prawie 40 lat. Nagrali 16 płyt długogrających:

1.Kult 2.Posłuchaj to do ciebie 3.Spokojnie 4.Tan 5.Kaseta 6.45/89 7.Your Eyes 8.Tata Kazika 9.Muj Wydafca 10.Tata 2
11.Ostateczny Krach Systemu Korporacji 12.Salon Recreativo 13.Poligono Industrial 14.Hurrra!!! 15.Prosto 16.Wstyd

Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów KULT-u ze wszystkich list przebojów np."Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", „Gdy nie ma dzieci” i inne.

Zagrali ponad 3000 koncertów. Występowali 8-krotnie w Jarocinie i wszystkich innych festiwalach oraz przeglądach w Polsce. Oprócz tego gościli na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Islandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Ich koncerty to ponad 2-godzinne spektakle.

Skład: Kazik Staszewski - śpiew, saksofon Konrad Wantrych - klawisze Piotr Morawiec - gitara Ireneusz Wereński - bas Wojciech Jabłoński - gitara Tomasz Goehs - perkusja Janusz Zdunek - trąbka Mariusz Godzina - saksofon tenorowy, saksofon barytonowy Jarosław Ważny - puzon

Niekwestionowanym liderem zespołu jest Kazik Staszewski, którego działalność zespołowa jak i solowa charakteryzuje się nie tylko sukcesami pod względem artystycznym, ale i komercyjnym.

miejsce

Hype Park

Kraków, Kamienna 12

HYPE PARK — miejscówka pełna koncertów, wydarzeń kulturalnych, imprez muzycznych, targów, lokalnych inicjatyw oraz miejsce spotkań całego Krakowa, do którego w najbliższym czasie przeniesie się miejski szum! Tutaj poczujesz się jak na letnim festiwalu!