KSU, Nauka o Gównie [SOLD OUT]

  • Koncert
  • #Rock
  • #Klasyki
  • #Punk/HC

Sobota, 18 stycznia 2020

18:00

od 58.24 
Kup bilet
informacja organizatora

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncert KSU, Uliczny Opryszek i Nauka O Gównie.

Zespół KSU podczas swojej 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi.

KSU początkowo wykonywał alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.

Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim.

Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na „Przystanku Woodstock” w 2004 (duża scena) i 2013/2019 (wioska Kryszny) oraz w Jarocinie w roku 2005 na PRL Festiwalu zdobywając nagrodę jury. Zespół wystąpił także za granicą-na Słowacji, w Czechach (m.in. Festiwal POD PAROU), w Niemczech (m.in. Berlin, Hamburg) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn).

Na dorobek zespołu składa się 6 płyt studyjnych. Ostatnia CD „FC St.Pauli do boju...” została wydana w 2018 roku i zawiera 4 najnowsze nagrania zespołu oraz 2 kasety archiwalne z lat 90. Skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara), Pilon (bębny), Kogut (bass, chórki).

Nauka O Gównie pisze o sobie: "wszystko zaczęło się w 87 roku, pierwsze próby, teksty, nagrania no i nazwa NOG, ale na pierwszy koncert czekamy aż do wiosny 90 roku, gramy u siebie w Nowym Tomyślu, a koncert rozbija załoga wrocławskich faszystów, i tak ruszyło, gramy wiele koncertów zwiedzamy cała Polskę, gramy Jarocin 92, Jarocin 94, i tak do 1996 roku jeździmy i gramy, wydajemy kasety, nagrywamy teledyski. Rodzą się dzieci, nasze drogi powoli się rozchodzą, kapela umiera w sposób naturalny, mamy już rodziny pilnujemy swych zakładów pracy by moc utrzymać rodziny i to jest koniec pierwszej NOG. Wiosna 2016 roku wznawiamy próby w zmienionym składzie, dzieci już wyrosły wiec więcej czasu jest. Debiutujemy 21 kwietnia w Krakowie 2017 roku, zagraliśmy od tej pory około 50 koncertów, szykujemy płytę, jesteśmy, żyjemy, walczymy..."

Obecny skład zespołu to Mariusz vocal, Olo gitara NOG, Zbychu bass i Paweł bębny

Zapraszamy serdecznie!

miejsce

Proxima

Warszawa, ul. Żwirki i Wigury 99a