KSU, Nauka o Gównie, Psy Wojny

  • Koncert
  • #Rock
  • #Classics
  • #Punk/HC

KSU, Nauka o Gównie, Psy Wojny

Niedziela, 19 stycznia 2020

18:00

od 50 
Kup bilet
informacja organizatora

Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na koncert KSU, Nauka O Gównie i Psy Wojny.

Zespół KSU podczas swojej 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi.

KSU początkowo wykonywał alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.

Nauka O Gównie pisze o sobie: "wszystko zaczęło się w 87 roku, pierwsze próby, teksty, nagrania no i nazwa NOG, ale na pierwszy koncert czekamy aż do wiosny 90 roku, gramy u siebie w Nowym Tomyślu, a koncert rozbija załoga wrocławskich faszystów, i tak ruszyło, gramy wiele koncertów zwiedzamy cała Polskę, gramy Jarocin 92, Jarocin 94, i tak do 1996 roku jeździmy i gramy, wydajemy kasety, nagrywamy teledyski. Rodzą się dzieci, nasze drogi powoli się rozchodzą, kapela umiera w sposób naturalny, mamy już rodziny pilnujemy swych zakładów pracy by moc utrzymać rodziny i to jest koniec pierwszej NOG. Wiosna 2016 roku wznawiamy próby w zmienionym składzie, dzieci już wyrosły wiec więcej czasu jest. Debiutujemy 21 kwietnia w Krakowie 2017 roku, zagraliśmy od tej pory około 50 koncertów, szykujemy płytę, jesteśmy, żyjemy, walczymy..."

Podczas koncertu zobaczymy również kultowe Psy Wojny, punkrockowy zespół założony w marcu 1985 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Zespół powstał na początku 1985 roku, założycielem grupy był Tomasz „Falon” Jaworski, a nazwa zespołu inspirowana jest książką Fredericka Forsyth’a o takim samym tytule.

Zapraszamy serdecznie!!

miejsce