CYRKULACJE - Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego - Konkurs Etiud Nowocyrkowych: spektakl premierowy z głosowaniem Publiczności

  • Sztuka

Piątek, 8 października 2021

19:00

od 16.35 
Kup bilet
informacja organizatora

Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego to wyjątkowe święto twórców, artystów i widzów, którym bliska jest idea Nowego Cyrku.

Cyrku, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczymy tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzą kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form. Podczas Konkursu Etiud prezentowane są krótkie formy cyrkowe o bardzo różnorodnej stylistyce: zobaczymy m.in. akrobatykę powietrzną, partnerską i żonglerkę w zaskakujących odsłonach. Na scenie Centrum Spotkania Kultur, przed publicznością i jury, przedstawią efekty swojej pracy artyści z Europy Środkowo-Wschodniej. Każdy z zaproszonych artystów w unikalnej etiudzie zaprezentuje swoją dyscyplinę, pokazując, jak piękna i kreatywna jest współczesna sztuka cyrkowa. Każda z etiud ma szanse na jedną z trzech nagród głównych oraz nagrody specjalne, w tym Nagrodę Publiczności.

miejsce

Centrum Spotkania Kultur

Lublin, pl. Teatralny 1

Centrum Spotkania Kultur to wyjątkowe miejsce w Lublinie, które zostało zbudowane z myślą o edukacji kulturalnej. Instytucja ta powstała dzięki pomysłowi ówczesnego dyrektora Teatru Osterwy w Lublinie - Kazimierza Brauna, który zaprojektował niewielki teatr. Jednakże z powodu decyzji politycznych, powstał dużo większy gmach, którego projektantem był Stanisław Bieńkuński. Po wielu latach budowy i remontów, część gmachu stała się siedzibą Lubelskiego Teatru Muzycznego oraz Lubelskiej Filharmonii, a w latach 2012-2015 przeprowadzono rozbiórkę nieużytkowej części budynku, w miejsce której powstało Centrum Spotkania Kultur. W Centrum Spotkania Kultur znajdują się sale teatralne i koncertowe, sale seminaryjne oraz konferencyjne, galeria sztuki, multimedialna biblioteka, sale klubowe oraz restauracje. Na dachu powstały również zielone ogrody. Wszystko to ma przyciągnąć różne środowiska kulturowe, od orkiestr i teatrów, po fanów fantastyki. Instytucja ma także pełnić wiele funkcji, m.in. być otwartą na małe miasteczka i młodzież, a jej działalność skupia się na edukacji kulturalnej. Młodzież ma również możliwość eksperymentowania z nowoczesnymi technologiami. Dzięki Centrum Spotkania Kultur Lublin zyskał miejsce, które pomaga budować wizerunek miasta i regionu w oparciu o ekologię, kulturę bycia we współczesnym świecie oraz kulturę jego rozumienia. Jest to z pewnością jedno z najważniejszych miejsc kulturalnych w Polsce, które warto odwiedzić.