JIMEK Symphonixx + NFM Narodowa Filharmonia Wrocławska + Goście

  • Koncert

Sobota, 5 październik 2019

18:30

od 99 zł
Kup bilet

Po cieszącymi się ogromnym zainteresowaniem koncertami we Wrocławskim NFM, H&M Loves Music i Stadionie Śląskim, JIMEK zagra kolejny koncert z pełnym składem symfonicznym NFM Filharmonii Wrocławskiej, we wrocławskiej Hali Stulecia.

JIMEK zdążył przyzwyczaić, że na jego koncertach pojawiają się niezapowiedziani goście. Wygląda na to, że nie inaczej będzie tym razem. Z kim wystąpi na scenie?
To się okaże już 5 października.

Bilety w sprzedaży na goingapp.pl, empikbilety.pl oraz w salonach Empik w całej Polsce.

JIMEK to pseudonim artystyczny Radzimira Dębskiego - kompozytora i producenta muzycznego.
Komponuje muzykę do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, spotów reklamowych oraz spektakli teatralnych. Szersza publiczność usłyszała o nim w 2012 roku, po wygranej w konkursie na remix utworu Beyoncè ‘End of time”, który znalazł się na płycie artystki ‘4:The Remix’.
Marzec 2015 roku to czas, kiedy prowadził Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, podczas koncertów JIMEK x MIOUSH x NOSPR. Album JIMEK x MIUOSH x NOSPR 2015, będący zapisem koncertów, wkrótce po premierze zyskał status złotej płyty. Wtedy także powstał Hip Hop History Orchestrated by JIMEK, czyli medley 30. fragmentów utworów hip-hopowych wykonanych jako bis. Nowe aranżacje legendarnych kawałków podbiły youtuba na całym świecie, a klip udostępnili m.in.: Nicki Minaj, Pharoahe Monch, M.O.P, Mobb Deep, Wu-Tang Clan czy Ashton Kutcher.
W sierpniu 2016 był gospodarzem koncertu JIMEK+ podczas festiwalu Solidarity of Arts. Jego gośćmi byli m.in.: zdobywca nagrody Grammy Kenny Garrett, amerykańska grupa Naturally 7, Alune Wade, a także ścisła czołówka reprezentantów polskiej sceny hip hopowej – Łona i Webber & The Pimps i Kaliber 44. To widowisko na placu gdańskiej Ołowianki zgromadziło ponad osiemnastotysięczną widownię.
We wrześniu 2016 zagrał koncert w berlińskim Konzerthaus, podczas którego poprowadził Konzerthausorchester. Materiał został wydany w przez Deutsche Grammophon i Universal Music Deutschland.
W 2017 roku skomponował muzykę do filmów „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej (za którą otrzymał nagrodę Polskiej Akademii Filmowej Orły 2018 za najlepszą muzykę) oraz „Atak paniki” w reż. Pawła Maślony (wyróżnioną nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy oraz na Festiwalu Młodzi i Film Jantar 2018).
W czerwcu 2018 został także nagrodzony podczas festiwalu Transatlantyk 2018 zdobywając nagrodę Best Polish Young Composer 2018 za muzykę do Ataku Paniki i Sztuki Kochania.

Oczywiście pojawią się też goście, a poznaliśmy już część z nich - wystąpią jedne z najgorętszych hip-hopowych nazwisk w kraju - Pezet, Quebonafide i Jan-rapowanie. Trzeba tam być!

miejsce
  • Koncert

Hala Stulecia

Wrocław, ul. Wystawowa 1