Irena Santor - Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem | Łódź [ZMIANA DATY]

  • Koncert

Niedziela, 18 października 2020

17:00

od 85 zł
Irena Santor - Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem | Łódź [ZMIANA DATY]

Irena Santor jest Pierwszą Damą Polskiej Piosenki, która w tym roku obchodzi Diamentowy Jubileusz działalności artystycznej.

Irena Santor wykonuje szeroko pojęty pop tradycyjny. Jest laureatką wielu międzynarodowych festiwali piosenkarskich. Znana jest przede wszystkim z przebojów, takich jak: "Już nie ma dzikich plaż", "Powrócisz tu", "Maleńki znak" czy "Tych lat nie odda nikt". Co ciekawe, Irena Santor jest pierwszą w Polsce piosenkarką uhonorowaną doktoratem honoris causa.
Piosenkarka wystartowała z działalnością solową już w 1959 roku. Jej debiut estradowy miał miejsce w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Wielokrotnie występowała w Teatrze Ateneum oraz Teatrze Syrena. Koncertowała w USA, na Majorce oraz w Brazylii. Pierwszym utworem Ireny Santor dla Polskiego Radia była piosenka "Straciłam twe serce". Artystka zakończyła karierę w 1991 roku. Dziś nierzadko można obejrzeć Irenę Santor w różnych programach telewizyjnych poświęconych piosence i estradzie.
Fani będą mogli świętować wspólnie z artystką podczas trasy koncertowej „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”. W ramach trasy koncertowej 26 czerwca 2020 roku, o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi Irena Santor wystąpi wraz z zespołem muzycznym.

Bilety dostępne na Empik Bilety


Informacja organizatora

DIAMENTOWY JUBILEUSZ IRENY SANTOR

W dniu 26 czerwca 2020 roku o godz. 19:00 w Teatrze Muzycznym w Łodzi, na specjalne życzenie fanów, ponownie wystąpi IRENA SANTOR z udziałem zespołu muzycznego.
Irena Santor - niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, uwielbiana przez kolejne pokolenia słuchaczy, obchodzi Diamentowy Jubileusz pracy. Artystka świętować go będzie wspólnie z Państwem podczas wyjątkowej trasy koncertowej „Jubileusz. Śpiewam, czyli jestem”.

Irena Santor, jako pierwsza polska artystka z dziedziny muzyki rozrywkowej, została uhonorowana tytułem doktora honoris causa, przyznanym przez Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Odbierając ten zaszczytny tytuł Artystka powiedziała - Moim najważniejszym osiągnięciem jest to, że przez dziesiątki lat nigdy nie brakowało mi publiczności na widowni, nigdy nie byłam artystką bezrobotną. Ciągle jeszcze towarzyszy mi uczucie, że jestem potrzebna, że do dziś mam dla kogo śpiewać. I właśnie to uważam za moje największe osiągnięcie.
Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który wypełnią piosenki starannie na tę okazję wybrane przez Irenę Santor, piosenki, które z Jej punktu widzenia były i są ważne, które wpisały się w Jej życie, ale także w Państwa serca i wspomnienia. Zabrzmią zatem znane przeboje, a także nowe piosenki, które niosą przesłanie Artystki i już znalazły uznanie publiczności. Muzyczną podróż dopełnią opowieści i wspomnienia Jubilatki.

To będzie niezapomniany Jubileusz w cudownym klimacie!

miejsce