BATUSHKA / Interference Festival 2019

  • Koncert

BATUSHKA / Interference Festival 2019

Sobota, 9 listopada 2019

23:30

od 50 
Kup bilet
informacja organizatora

“Czarna” msza na koniec świata

Świat ostatecznie ma się ku końcowi. Jego zmierzch, ostatnie tchnienie, będzie miało miejsce już 9 listopada. Potwierdzą się przepowiednie Nostradamusa i wszystkie złe omeny. Rytuał przejścia w Dniu Ostatecznym powierzamy zespołowi, który stał się ikoną jeszcze podczas doczesności.

Batushka jest znana na całym świecie z tajemniczych, mistycznych, spowitych w dymie kadzideł i świetle świec występów. Black metalową muzykę dopełnia cerkiewna, zdobna, pełna ornamentów kreacja sceniczna, stwarzająca harmonię między tym, co sięga sacrum i tym, co profanum. Ta estetyka wchodzi na kolejny poziom, czego dowiedzie występ w ramach Interference Festival.

Na scenie Gdańskiego Teatru Szekspirowego artyści Interference Visual Crew nawiążą pionierski dialog z ciężką, gęstą muzyką Batushki. IVC pod przewodnictwem Macieja Szupicy, który będzie współodpowiedzialny za wizualny koncept i przygotowanie koncertu, zadba o nowoczesną oprawę wydarzenia. Występ zostanie zrealizowany z wykorzystaniem zaawansowanych multimediów. Grande Finale obejmie pierwszą taką na skalę Polski i z pewnością jedną z pierwszych na skalę Europy interdyscyplinarną fuzję sztuk. To właśnie podczas Interference Festival po raz pierwszy zostaną wykonane utwory Batushki z wydawnictwa, którego premiera planowana jest na tę jesień.

Bilety na to wydarzenie możecie nabyć za pośrednictwem Going. oraz bileterii Empik w całym kraju.

Linki: https://www.facebook.com/interferencefestival/ https://www.instagram.com/interferencefest/ https://www.youtube.com/user/interferencefestival https://twitter.com/InterferenceGda https://vimeo.com/interference

miejsce

Teatr Szekspirowski

Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1