Imany "Voodoo Cello" | Gdańsk [ZMIANA DATY - TBA]

  • Koncert
  • #Alternatywa
  • #Pop
  • #Zagraniczne
  • #Pod dachem
  • #Trasa

Imany "Voodoo Cello" | Gdańsk [ZMIANA DATY - TBA]

Zmiana daty

Czwartek, 19 maja 2022

21:00

od 125 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

Koncert Imany, znanej i cenionej francuskiej piosenkarki, który odbędzie się w maju 2022 r. w gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Jest to wydarzenie, które można uznać za jedno z najciekawiej zapowiadających się wydarzeń kulturalno-rozrywkowych najbliższej jesieni w Trójmieście. Artystka zaproponuje swoim gościom udział w niecodziennym spektaklu muzyczno-estradowym, w czasie którego będzie mogła liczyć na wsparcie ośmioosobowej orkiestry wiolonczelistów. "Voodoo Cello", bo tak nazwane zostało to widowisko, zostało starannie zaplanowane przez cały sztab światowej klasy specjalistów. Warto chociażby wspomnieć o tym, że specjalnie na jego potrzeby kostiumy dla Imany przygotował dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balmain, a zarazem ceniony projektant Olivier Rousteing. Z kolei scenografią zajął się znany ze współpracy z takimi markami, jak Vanity Fair, Vogue, Saint Laurent czy Playstation Eugenio Recuenco. Jak mówi sama artystka: "Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości".

informacja organizatora

UWAGA! KONCERT PRZENIESIONY NA 2023 r.

Artystka, organizator i management z przykrością informują, że ze względu na nieprzewidziane okoliczności jesteśmy zmuszeni przełożyć tegoroczne koncerty Imany we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie i Gdańsku na rok 2023. Dokładne daty podamy jak tylko będzie to możliwe. Bilety zachowują ważność i podlegają zwrotom w miejscach zakupu.


Zaskakujące widowisko, jakiego jeszcze w Polsce nie było.

Imany wyrusza w trasę koncertową i zagra we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Krakowie w towarzystwie orkiestry składającej się z ośmiu wiolonczel. "Voodoo Cello" to spektakl, który opowiada historię tajemniczej kapłanki, wykorzystując do tego utwory z repertuaru Radiohead, The Beatles, Donny Summer, Bonnie Tyler, Madonny czy Boba Marleya.

Przez ostatnie dziesięć lat Imany oczarowywała swoim głosem polską publiczność. Jej single, takie jak "You Will Never Know" czy "Don't Be So Shy" zdobywały szczyt radiowych list przebojów, a album "The Shape of a Broken Heart" był jedną z najlepiej sprzedających się płyt w naszym kraju - krążek uzyskał status potrójnej Platynowej Płyty.

Artystka swoją najnowszą trasę koncertową opisuje następującymi słowami: "Voodoo Cello to spektakl, który na tej samej scenie łączy osiem wiolonczel i głos wyśpiewujący kultowe hity muzyki pop. Bez jakichkolwiek efektów specjalnych, całkowicie naturalnie. Wszystkim dobrze znane piosenki zostały zaaranżowane na nowo, zaczarowane przez wiolonczele, które wspierają mnie na scenie. Pojawiam się tam jako kapłanka voodoo, postać całkowicie wymyślona i inspirowana różnymi kulturami. Wykorzystuję dobrze znane melodie do opowiedzenia jej historii. Voodoo Cello to mistyczna podróż kobiety obdarzonej magicznymi mocami. Jej utwory opowiadają historię jej życia, walkę z ciemnością i drogę ku światłości. Żeby do niej dotrzeć, kapłanka musi zwalczyć demon, które w niej mieszkają. Tworzy własne tańce i rytuały, które pomagają jej osiągnąć wewnętrzny spokój.”.

Na potrzeby trasy, kostiumy dla Imany przygotował dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Balmain, Olivier Rousteing. Za scenografię odpowiedzialny jest Eugenio Recuenco, współpracujący z Vogue Espana, Vogue UK, Vanity Fair, Saint Laurent, Playstation, Lavazza czy Motorola. Jego prace były wystawiane na całym świecie m.in. w Hiszpanii, Madrycie, Paryżu, Londynie czy Chinach.

Data: 19.05.2022 r. Miejsce: Teatr Szekspirowski, Gdansk Doors: 19:00 Start: 21:00

Organizator: Follow The Step Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

miejsce