Ikony Muzyki – Poeci Rocka | Bydgoszcz [NOWA DATA]

  • Koncert

Środa, 21 października 2020

19:00

od 103 zł
Ikony Muzyki – Poeci Rocka | Bydgoszcz [NOWA DATA]

Nowa trasa koncertowa spod znaku Ikon Muzyki tym razem porusza temat rockowy.

Pod tytułem "Poeci Rocka" kryje się bowiem historyczna podróż przez utwory największych legend tego gatunku muzyki, m. in. Lou Reeda, Davida Bowie'go, Neila Younga, Boba Dylana, Johna Lennona czy Patti Smith. Ich interpretacji i wykonania podejmą się nasze rodzime, rockowe (i nie tylko) gwiazdy sceny muzycznej, a pośród nich znajdziemy: Krystynę Prońko, Paulinę Przybysz, Piotra Roguckiego, Sławka Uniatowskiego i Łukasza Lacha. Szykuje się niezapomniane przeżycie muzyczne.

Już 19 kwietnia, w hali HSW IMMOBILE Łuczniczka w Bydgoszczy, będziemy mogli na własnej skórze poczuć jeszcze raz te same dreszcze, które czuliśmy, słuchając oryginalnych wykonów legend rockowej sceny. "Poeci Rocka" to niesamowita przeprawa przez najlepsze lata gatunku, który zdobył sobie na świecie miliony fanów, i do dziś trzyma się mocno. Dodatkowym atutem trasy koncertowej są specjalni goście, którzy będą pojawiali się na poszczególnych scenach, wspomagając głównych artystów.

Bilety dostępne na Empik Bilety


Informacja organizatora

IKONY MUZYKI: „POECI ROCKA” – nowa trasa koncertowa z kultową muzyką

„Poeci rocka” pod takim tytułem już w lutym 2020 roku czeka nas spotkanie z muzyką rockowych bardów, gigantów scen 2 połowy XX wieku. Z ponadczasowymi piosenkami takich tuzów jak m.in. Lou Reed, David Bowie, Neil Young, Bob Dylan, John Lennon czy Patti Smith zmierzą się uznani artyści Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz wyjątkowi goście specjalni. Pierwszy koncert trasy „Poeci rocka” już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

To nie lada wydarzenie, bo w projekcie Ikony muzyki – „Poeci rocka” zobaczymy artystów, których wrażliwość, doświadczenie oraz umiejętność interpretacji dają pewność muzycznej uczty. Na tę zaproszą nas: Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz wyjątkowi goście specjalni, którzy pojawią się podczas każdego z koncertów trasy. To właśnie w ich interpretacjach będziemy mogli posłuchać kultowych piosenek artystów ponadczasowych, bardów rocka, osobistości i osobowości swoich czasów takich jak, Bob Dylan, Johnny Cash, Stevie Wonder czy David Bowie – słowem muzycznych legend. Trudno przecenić ich ogromnego wkładu we współczesną muzykę gdyż do dziś intrygują i inspirują artystów młodego pokolenia i całe rzesze słuchaczy.

Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg – mówi Leszek Biolik, kierownik muzyczny trasy „Poeci rocka”.

W programie każdego z koncertów znajdą się utwory – kamienie milowe które zna niemal każdy -„Woman” Johna Lennona, „Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana, czy „The Man Who Sold The World" Davida Bowiego. „Poeci rocka” będą też okazją do posłuchania tych mniej popularnych, a wyjątkowo urzekających kompozycji, wybranych specjalnie przez artystów których zobaczymy na scenie. Ikony muzyki. „Poeci rocka” to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów. Pierwszy koncert trasy już 15 lutego 2020 na warszawskim Torwarze. Kolejne zobaczą widzowie w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

KALENDARIUM:
15.02.2020 g. 19.00 - Warszawa Torwar
22.02.2020 g. 19.00 – Szczecin Fiharmonia
28.02.2020 g. 18.00 – Katowice NOSPR
01.03.2020 g. 19.00 – Poznań Sala Ziemii
08.03.2020 g. 19.00 – Gdynia Arena
14.03.2020 g. 19.00 – Lublin Centrum Spotkania Kultur
15.03.2020 g. 19.00 – Kraków ICE
22.03.2020 g. 19.00 – Łódź Wytwórnia

miejsce