HIROMI [ZMIANA DATY I MIEJSCA]

  • Koncert
  • Jazz
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

HIROMI [ZMIANA DATY I MIEJSCA]

Czwartek, 24 marca 2022

19:00

od 89 

Hiromi Uehara zawita 24 marca 2022 roku do Warszawy.

Hiromi uważana jest za jedną z najbardziej uzdolnionych japońskich kompozytorek jazzowych. Dodatkowo doskonale gra na pianinie. Dzięki temu zyskała spore grono odbiorców, nie tylko w Japonii, ale też w całej Europie. Kariera muzyczna Hiromi rozpoczęła się w bardzo młodym wieku, a już jako nastolatka występowała na wielkich scenach. Ma na swoim koncie wiele popularnych albumów studyjnych, w tym: "Another Mind", "Spiral" czy też "Spectrum". Jest znana ze swojego niepowtarzalnego temperamentu, uśmiechu i niesamowitej charyzmy.

Hiromi stara się łączyć muzykę klasyczną z jazzem oraz popem. Wychodzi jej to znakomicie, o czym będzie można się przekonać w Warszawie. Jej muzyka jest pełna wyrafinowania i improwizacji. Przenosi swoich słuchaczy w głębię zadumy oraz refleksji. W przeszłości koncertowała już w Polsce i każdy jej występ kończył się wielkim sukcesem.

informacja organizatora

Hiromi jest jedną z czołowych japońskich pianistek jazzowych.

Od czasu swojego studyjnego debiutu w 2003 roku z albumem "Another Mind", elektryzuje publiczność oraz krytyków na całym świecie. Jej energia twórcza zaciera granice pomiędzy jazzem, muzyką klasyczną i popem, przenosząc improwizację i komponowanie na zupełnie nowy poziom złożoności i wyrafinowania.

"Nie chcę nazywać mojej muzyki. Nadawanie etykiet pozostawiam innym. To co tworzę jest połączeniem tego co słucham, z tym czego się nauczyłam. Ma w sobie elementy muzyki klasycznej, trochę rocka i jazzu, ale nie chcę naklejać temu żadnej łatki" - tak o swojej twórczości mówi sama artystka.

W 2019 roku ukazał się jej ostatni solowy album "Spectrum". Zawarta na nim muzyka to szerokie spektrum bogatej gamy żywych kolorów. To także najnowszy rozdział w stale ewoluującym życiu muzycznym Hiromi. "Jestem głodna nauki, więc zawsze będę mieć szeroko otwarte uszy, gotowe do nauki każdej minuty, którą gram" powiedziała magazynowi DownBeat.

Data: 24.03.2022 r.
Drzwi: 19:00
Start: 21:00
Miejsce: TBA

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin