Hatari | Kraków

  • Koncert
  • #Elektronika
  • #Alternatywa
  • #Pop
  • #Zagraniczne

Hatari | Kraków

Zmiana miejsca

Piątek, 14 października 2022

20:00

od 89 
Kup bilet

Islandzka grupa Hatari pojawi się w październiku 2022 roku na terenie Krakowa.

To właśnie w tym pięknym mieście artyści zagrają wyjątkowy koncert, który zostanie zorganizowany w klubie muzycznym Kwadrat. Impreza wystartuje o godzinie 19:00.

Zespół ma na swoim koncie m.in. występ na Eurovision Song Contest. Muzycy zaskakują swoich fanów niesamowitą energią, ale też przebraniami i ciekawymi efektami wizualnymi. Chcą pokazać odbiorcom, że współczesny świat nie funkcjonuje tak jak powinien i warto byłoby coś z tym zrobić. W ich muzyce nie brakuje prawdy i poważnego przesłania.

Hatari skupia się na tworzeniu muzyki wielogatunkowej. W ich albumach można odnaleźć zarówno heavy metal, industrial, synth pop, jak i digital hardcore. Działają na rynku muzycznym od 2015 roku, jednak udało im się przekonać bardzo dużą grupę odbiorców, w różnym wieku. Słyną z kontrowersyjnego podejścia do muzyki, lecz wielu osobom się to podoba. Jednym z ich najpopularniejszych singli jest ten o nazwie "Hatrið mun sigra". Duże uznanie wzbudził także inny singiel, z 2019 roku - "Klámstrákur".

informacja organizatora

Szerszej publiczności dali się poznać w 2019 roku za sprawą swojego kontrowersyjnego występu podczas Eurovision Song Contest.

Hatari to antykapitalistyczny, techno-dystopijny zespół, który już w lipcu zawita do Polski.

Grupa powstała na Islandii, w Rejkiawiku, w 2015 roku z inicjatywy Klemensa Hanningana, Matthíasa Tryggvi Haraldssona oraz zamaskowanego perkusisty Einar Hrafn Strefánsson. Od tego czasu zespół wykorzystuje różne platformy, a w szczególności swoją muzykę, żeby pokazać ludziom, jak bardzo jesteśmy otoczeni przez świat pełen nieprawości i zepsucia.

Wiedzą, że nie mogą tego zmienić, ale mogą odsłonić kłamstwa neoliberalnego społeczeństwa oraz bezcelowość każdej minuty spędzonej w tym daremnym wyścigu szczurów i niską cenę za którą każdy człowiek gotów jest sprzedać siebie.

Informacje Organizacyjne: Doors: 18:00
Support Zariush: 19:00
Hatari: 20:00

Organizator: Follow The Step
Regulamin: www.followthestep.com/regulamin

miejsce

Klub Studio

Kraków, Budryka 4

Jeden z najpopularniejszych klubów studenckich w całym Krakowie. Miejsce wielu wspaniałych koncertów i wydarzeń kulturowych, które posiada wielu zwolenników. Klub Studio - poznaj bliżej miejsce spotkań polskiej młodzieży! Klub Studio znajduje się przy ulicy Witolda Budryka w Krakowie. Jego historia sięga aż do lat 90-tych, gdy powstała inwestycja, tworząca kompleks mieszkalno-usługowy, przeznaczony dla studentów. Dawniej miejsce funkcjonowało jako Miasteczko Studenckie - w budynku, w którym obecnie znajduje się klub, dawniej istniała stołówka. Niesamowita rewolucja pod względem przeznaczenia obiektu miała miejsce w 2004 roku. To właśnie wtedy Polska po raz pierwszy usłyszała o Studio.  Jak przystało na klub studencki, w obiekcie stale odbywa się wiele niezapomnianych i ciekawych wydarzeń dla odbiorców w każdym wieku. Klub jest nastawiony głównie na zabawę i rozrywkę, ale także kulturę rozumianą na wiele sposobów. Od początku istnienia Klubu Studio, goście bawili się na koncertach między innymi Afromental, Dawida Podsiadło, Czesława Mozila oraz Kamila Bednarka. Nie zabrakło występów legend muzycznych - Kory, IRY, Kultu czy Myslovitz. Na scenie obiektu wystąpiły także zagraniczne gwiazdy: Within Temptation Amanda Palmer i wiele innych znakomitych osobowości ze świata muzyki. Klub Studio dba o to, by różne zainteresowania i gusty nie były przyczyną podziałów społeczeństwa. Tutaj jest miejsce dla wszelkiego rodzaju twórczości oraz artystów różnych gatunków. Potencjalny odbiorca pobawi się na koncertach reggae czy popu, ale również otrzyma potężną dawkę śmiechu na pokazach kabaretowych czy stand-up'erskich. W najbliższym czasie zaplanowano koncerty Darii Zawiałow oraz Natalii Przybysz. W lutym 2020 roku wystąpi jeden z najpopularniejszych zagranicznych zespołów: The Neighbourhood - bilety na to wydarzenie bardzo szybko zostały wyprzedane. Dla miłośników komedii klub oferuje skecze Kabaretu Młodych Panów na początku grudnia.