Festiwal Reggae na Piaskach

  • Festiwal

MIEJSCE FESTIWALU

Festiwal odbywa się w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, malowniczo położonym nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Miejsce posiada dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną, gastronomiczną i rekreacyjną. Koncerty odbywają się pod namiotami z drewnianą podłogą, mogącymi pomieścić kilka tysięcy widzów. Dzięki zadaszeniu widzowie są uniezależnieni od kaprysów pogody.

Publiczność może na miejscu koncertów korzystać z dobrze rozwiniętej sieci punktów gastronomicznych, stoisk z gadżetami festiwalowymi, strefy wypoczynku, strefy opieki nad dziećmi oraz odpowiednich do skali imprezy urządzeń sanitarnych.

Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych. W jego skład wchodzą między innymi boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią, boiska do sportów plażowych, siłownie zewnętrzne, czy park linowy. Festiwalowa publiczność często i chętnie z nich korzysta przed i po koncertach.

GWIAZDY ZAGRANICZNE FESTIWALU

Największą atrakcją festiwalu są zapraszane regularnie zagraniczne gwiazdy muzyki reggae z całego świata. Dzięki szerokim kontaktom menadżerskim i dobrej opinii o poziomie i organizacji imprezy, podczas dotychczasowych edycji Festiwalu Reggae na Piaskach udało się zaprezentować w Ostrowie Wielkopolskim wykonawców między innymi z Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Bułgarii, Peru, Szwajcarii, czy Holandii. Z bogatego grona kilkudziesięciu artystów, warto wymienić choćby takie jamajskie gwiazdy, jak Michael Black, Twinkle Brothers, Dubtonic Kru, Iba Mahr, Jah Mason, New Kingston, czy Stephen Newland. Oryginalne, jamajskie gwiazdy reggae chętnie dzielą się z polskimi fanami i muzykami swoimi doświadczeniami nie tylko podczas koncertów, ale także w ramach często praktykowanych spotkań prywatnych i warsztatów.

POLSKIE GWIAZDY FESTIWALU

Podczas Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpiła cała czołówka najlepszych polskich wykonawców różnych gatunków muzyki reggae. Byli to zarówno pionierzy tego gatunku (Izrael, Gedeon Jerubbaal, Stage of Unity), jak i obecne gwiazdy (Maleo Reggae Rockers, Kamil Bednarek, Tabu, Jafia i wielu innych. Warto dodać, że jedna z edycji w całości była poświęcona jubileuszowi 30-lecia muzyki reggae w Polsce. W ramach Festiwalu zainicjowano także Polish Reggae Hall od Fame - czyli Hal Sławy Polskiego Reggae, dla uhonorowania najbardziej wartościowych postaci kultury reggae w Polsce.

KONKURS MŁODYCH TALENTÓW REGGAE

Wyrazem dbałości o promowanie młodych utalentowanych polskich wykonawców jest organizacja Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka i zapraszanie laureatów do udziału w festiwalu wśród polskich i jamajskich gwiazd imprezy. Konkurs Młodych Talentów to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach, choć osobna w swojej formule, impreza dla polskich zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką.

Organizatorzy wybierają spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły, które występują na dużej scenie przed festiwalową publicznością, która dokonuje w indywidualnym głosowaniu wyboru laureata. Zwycięski zespół otrzymuje nagrody rzeczowe, materiały promocyjne, efektowną statuetkę i zaproszenie za rok na festiwal.

KTO W TYM ROKU?

Podczas 19. Edycji Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpią między innymi: Rootz Undeground (JAM), Marcus Gad (NC), Vyo (UKR), Jafia (PL), Dubska (PL), Johny Rockers (PL), Seeyah (PL) i inni.

miejsce

  • Festiwal

Piaski Szczygliczka

Ostrów Wielkopolski, Plażowa 10