Eleni Toruń Dzień Seniora

  • Koncert

Eleni Toruń Dzień Seniora

Niedziela, 18 października 2020

19:00

od 75 zł

18 października 2020 r. o godz. 19:00 w CKK Jordanki wystąpi znakomita piosenkarka ELENI z zespołem. Zaprezentuje wyjątkowy koncert z okazji Dnia Seniora.
Eleni jest jedną z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Urodziła się w rodzinie greckich emigrantów na Dolnym Śląsku.
W 1975 roku została zaangażowana do profesjonalnego zespołu Prometheus, a w 1977 r. nagrała, z tym zespołem, pierwszą płytę długogrającą "Po słonecznej stronie życia".
W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę "Ty jak niebo, ja - jak obłok", która okazała się wielkim sukcesem.
Eleni ma na swoim koncie ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając, aż osiem "Złotych Płyt" oraz dwie "Platynowe Płyty". Najnowszy album Artystki "Statek do Pireusu" został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii: Album Roku - Muzyka Świata.
Oprócz występów na wielu krajowych scenach, w tym na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje takie jak: Miłość jak wino, Troszeczkę ziemi troszeczkę słońca, Tylko w Twoich dłoniach, Na wielka miłość, a także najnowsze kompozycje z płyty „Statek do Pireusu”.

miejsce