Elektroklub VII: Ricardo Villalobos [ZMIANA DATY]

  • Impreza
  • Techno
  • House
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

Elektroklub VII: Ricardo Villalobos [ZMIANA DATY]

Sobota, 12 czerwca 2021

20:00

od 70 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

12 czerwca 2021 r. Katowicka Walcowania będzie gościła znakomitego Chilijskiego JD – Ricardo Villalobosa!

Artysta wystąpi podczas imprezy Elektoclub VII. Początek o godz. 20:00. Ricardo – Król minimalistycznych dźwięków, jeden z pionierów minimal techno. Nie można odmówić mu charyzmy, którą podczas imprez zaraża wszystkich fanów. Podczas koncertów panuje niesamowita atmosfera, która udziela się wszystkim. Świat zna wiele jego kompozycji wydanych na takich albumach jak The Contempt czy Empirical House. Wydał również wiele EP-ek i singi, m.in. Salvador i Enfants. To specjalista od wykonywania niezwykłych remiksów, które ruszą każdego słuchacza oraz fana na koncercie. Mało kto jak Mistrzunio Ricardo potrafi zahipnotyzować swoimi kawałkami, wprowadzić w trans niejednego słuchacza. Podczas VII już edycji Elektroclubu wystąpią również inni artyści z nurtu minimal - Tripmastaz, Fumiya Tanaka oraz polscy wykonawcy - Ivona Karpierz i Janurz. Solidna Dawka silnych muzycznych wrażeń już na wiosnę w Katowickiej Walcowni. Doskonałe miejsce na muzykę elektroniczną w wykonaniu Chilijskiego Mistrza i ekipy towarzyszących mu artystów. Z powodu pandemii do sprzedaży trafi tylko część biletów. Prawdopodobnie ze względu na obowiązujące wciąż obostrzenia do Walcowani będzie mogło wejść 50% publiczności. Warto skorzystać z takiej okazji i już dziś zakupić bilety na to wyjątkowe wydarzenie muzyczne!

informacja organizatora

RICARDO VILLALOBOS GWIAZDĄ ELEKTROKLUB VII!

• ELEKTROKLUB VII:
• Ricardo Villalobos
• Tripmastaz
• Fumiya Tanaka
• Ivona Karpierz
• Janurz
• 12.06.2021
• Start 21:00
• Bilety w cenie 70 / 80 / 90zł w sprzedaży!

Muzyczna wydarzenie wiosny! Król minimalu i prawdziwy mistrz hipnotycznych, pokręconych setów nareszcie w Katowicach. Jedna z najbardziej intrygujących osobowości na scenie klubowej już 16 kwietnia zaczaruje na siódmej edycji Elektroklub! Obok Ricardo Villalobosa zagrają dwaj inni artyści reprezentujący minimalistyczne brzmienie - Tripmastaz i Fumiya Tanaka, a także dwoje bardzo utalentowanych polskich didżejów – Ivona Karpierz oraz Janurz. Miejsce wydarzenia to Walcownia Cynku. Potężny pomnik przemysłu hutniczego będzie idealnym miejscem do wielogodzinnego obcowania z najwyższej jakości elektroniką. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie już do nabycia!

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną do sprzedaży trafi ograniczona liczba biletów. Organizatorzy imprezy przewidują, że w drugiej połowie kwietnia obostrzenia dotyczące organizacji imprez muzycznych mogą ograniczać ilość publiczności do 50%. Bilety są dostępne w trzech pulach cenowych. Po wyczerpaniu wejściówek z pierwszej i drugiej puli cena biletów wzrośnie. Warto zdecydować o zakupie jak najwcześniej. Kto pierwszy, ten lepszy!

Nasz kwietniowy headliner to jeden z tytanów światowej sceny klubowej. Jego długie, hipnotyczne sety obrosły niemal mityczną legendą. Wyjątkowy kunszt i wyczucie w selekcji utworów sprawiły, że stał się didżejem otoczonym iście religijnym kultem. Sam artysta mimo upływu lat wciąż pozostaje wierny wypracowanemu przez lata „brzmieniu Villalobosa”, które próbują podrobić tysiące młodych didżejów i producentów.

Ricardo Villalobos urodził się w 1970 roku w Santiago de Chile w muzykalnej rodzinie. Już trzy lata później z powodów politycznych jego rodzina musiała wyemigrować do Niemiec. Tam nastoletni Villalobos odkrył muzykę elektroniczną, a w międzyczasie nauczył się grać na bongosach i kongach, które do dziś gęsto słychać w jego muzyce. Jako DJ i producent debiutował w latach 90., ale kariera nabrała rozpędu na początku XXI wieku. Kamieniem milowym był album „Alcachofa” (2003) z ponadczasowymi hitami „Easy Lee” i „Dexter”. Od tamtej pory ukazała się cała seria doskonałych produkcji, wydawanych nakładem takich wytwórni, jak Perlon, Playhouse i Cadenza. Ricardo Villalobos stał się jednym z pionierów minimalistycznego brzmienia na styku house i techno. Te oszczędne, ale bogate w detale i rozbudowane struktury minimalu i microhouse inspirują do dziś. Nowatorskie podejście do muzyki przyniosło mu rezydentury w najlepszych klubach i festiwalach świata. Niezależnie, czy chodzi o wschody słońca na Ibizie, czy wielogodzinne balangi w Berlinie i Londynie, Villalobos zawsze staje na wysokości zadania. W 2006 roku zagrał dla 300 tysięcznego tłumu na berlińskiej Love Parade. Przyjaźni się z takimi tuzami, jak Richie Hawtin, Sven Vath i Luciano.

Do jego przyjaciół zaliczają się również Tripmastaz i Fumiya Tanaka. Ten pierwszy przebył długą drogę z przemysłowego Czelabińska na Syberii na szczyty światowej sceny klubowej. Jego zamiłowanie do niebanalnych brzmień przyniosło mu zainteresowanie ze strony Richiego Hawtina i kontrakt z wytwórnią Minus. Z kolei hiphopowe inklinacje Tripmastaz i szalony groove jego utworów zachwyciły DJ Sneaka, który nagrywa z nim pod szyldem RareTwo Inc. Rosyjski artysta wymyka się szufladkowaniu, ale jego największa miłością pozostaje muzyka house. Obok niego wystąpi również Fumiya Tanaka. Ten japoński DJ i producent jest aktywny na scenie od prawie trzech dekad. Minimal house w jego wydaniu to oszczędny, taneczny groove, czarujący mikroskopijnymi detalami. Fumiya Tanaka często współpracuje z innymi artystami, a na liście jego współpracowników znajduje się m.in. Ricardo Villalobos, który będzie główną gwiazdą Elektroklub VII.

Minimalistyczne brzmienie reprezentuje również Ivona Karpierz. Polsko-amerykańska didżejka jest jedną z ważniejszych postaci sceny San Francisco, gdzie regularnie grywa. Jej zainteresowania muzyczne krążą wokół mrocznej, abstrakcyjnej stylistyki rumuńskiego minimalu. Program imprezy zamyka Janurz, śląski didżej znany z doskonałych, eklektycznych setów i specyficznego poczucia humoru.

ElektroKlub to cykl energetycznych imprez organizowanych przez More Music Agency w nieoczywistych lokalizacjach w całej Polsce. Nazwa nieprzypadkowo odwołuje się do nieistniejącego już katowickiego klubu Elektro, jednego z najważniejszych miejsc na Śląsku dla fanów świeżych brzmień. Gośćmi poprzednich edycji ElektroKlubu byli m.in. Henrik Schwarz, Superpitcher, Shed, Efdemin, Robag Wruhme, Legowelt, Juan Atkins i wiele innych gwiazd. Siódma edycja imprezy odbywa się w postindustrialnej przestrzeni Walcowni Cynku w Szopienicach. To jeden z pomników potężnego przemysłu hutniczego i jeszcze do niedawna zapomniana przestrzeń. Teraz będzie tam rozbrzmiewać potęga muzyki!


ELEKTROKLUB VII 16.04.2021

- RICARDO VILLALOBOS
- TRIPMASTAZ
- FUMIYA TANAKA
- IVONA KARPIERZ
- JANURZ

WALCOWNIA CYNKU
21:00-06:00
Bilety w cenie 70 / 80 / 90 zł


BIOGRAMY ARTYSTÓW:

Ricardo Villalobos
Urodził się w 1970 roku w Santiago de Chile w muzykalnej rodzinie. Już trzy lata później z powodów politycznych jego rodzina musiała wyemigrować do Niemiec. Tam nastoletni Ricardo Villalobos najpierw nauczył się grać na bongosach i kongach, a potem odkrył muzykę elektroniczną. Jako DJ i producent debiutował w pierwszej połowie lat 90., ale jego kariera nabrała rozpędu na początku XXI wieku. Villalobos stał się jednym z pionierów minimalistycznego brzmienia na styku house i techno. Oszczędne, ale bogate w detale i rozbudowane struktury inspirują do dziś. Seria doskonałych produkcji, wydawanych m.in. nakładem Perlon, Playhouse i Cadenzy przyniosła mu rezydentury w najlepszych klubach Berlina, Frankfurtu i Ibizy, a także przyjaźnie z takimi tuzami, jak Richie Hawtin, Sven Vath i Luciano. Mityczną legendą obrosły jego wielogodzinne, hipnotyczne sety, dzięki którym otrzymał pseudonim „szaman”. Wyjątkowe wyczucie w selekcji utworów i unikalny klimat jego setów sprawiły, że stał się didżejem otoczonym iście religijnym kultem. Do dziś etykietyka ”played by Villalobos” sygnalizuje przyszły klasyk muzyki klubowej. Wpływowy portal Resident Advisor dwukrotnie ogłosił go didżejem roku (w 2008 i 2010 roku). Mimo upływu lat wciąż pozostaje wierny wypracowanemu przez lata „brzmieniu Villalobosa”, które próbują podrobić tysiące młodych didżejów i producentów. Ricardo Villalobos to jeden z prawdziwych tytanów światowej sceny.

https://open.spotify.com/artist/0s2YIpNnjdf0FY4tNrF8Y4

Fumiya Tanaka
Japoński DJ i producent, aktywny na scenie od prawie trzech dekad. Na początku lat 90. zafascynowało go mocne techno, które publikował m.in. nakładem założonej przez siebie wytwórni Torema. Niespożyta energia i techniczna precyzja przyniosła mu spory sukces i kooperację z wielkimi wytwórniami. Niedługo później odnalazł brzmienie, które towarzyszy mu do dziś. Minimal house w jego wydaniu to oszczędny, taneczny groove, czarujący mikroskopijnymi detalami. Fumiya Tanaka często współpracuje z innymi artystami. Na liście jego współpracowników znajdują się m.in. Ricardo Villalobos, Thomas Melchior. Oprócz prowadzenia własnych wytwórni Sundance i op.disc, wydawał m.in. nakładem kultowych labeli Tresor i Perlon.

https://www.fumiyatanaka.com/
https://www.facebook.com/fumiyatanakasundance
https://open.spotify.com/artist/7uGnJv9Pra9ZHjQQTQW60v

Tripmastaz
Z przemysłowego Czelabińska na Syberii na szczyty światowej sceny klubowej. Od didżejskiego debiutu w 1999 roku Andrey Guyvoronsky przeszedł bardzo długą drogę. Rosyjski artysta wymyka się szufladkowaniu. Jego zamiłowanie do niebanalnych brzmień i zaskakujących pomysłów przyniosło mu zainteresowanie ze strony Richiego Hawtina i kontrakt z wytwórnią Minus. Z kolei hiphopowe inklinacje i szalony i surowy groove jego utworów zachwyciły DJ Sneaka. Słynny „House Gangster” nagrywa z nim pod szyldem RareTwo Inc. Tripmastaz publikował muzykę w takich wytwórniach, jak Cadenza, Desolat, Cocoon, Be As One oraz własnych labeli Planet 74 i Tripmastaz.

https://www.facebook.com/Tripmastaz/
https://soundcloud.com/tripmastaz
https://www.instagram.com/tripmastaz/
https://tripmastaz.bandcamp.com/
https://open.spotify.com/artist/4FEQAPzmKIUC4hbsbsv9zQ

Ivona Karpierz
Urodzona i wychowana w Polsce w okresie wyłaniania się kultury rave. Jej kariera rozpoczęła się na dobre, gdy zdecydowała się przenieść do San Francisco, miasta artystów i niezliczonych możliwości. Zaczynała od miksowania we własnej piwnicy, ale szybko zaczęła występować w undergroundowych klubach. Rozwinęła wówczas mroczną, abstrakcyjną stylistykę bliską brzmieniu rumuńskiego minimalu. W 2016 roku Ivona rozpoczęła comiesięczny cykl imprez o nazwie Eastblock w klubie Monarch w San Francisco. Niedługo później dołączyła do kobiecego kolektywu Supervixen, który reprezentuje do dziś.

https://www.facebook.com/djivanasmith/
https://soundcloud.com/ivanakarpierz


Janurz
W jego setach można usłyszeć pełny przekrój muzyki tanecznej, od klasyków italo disco i new wave, po świeże techno, electro i house. Jego bogata selekcja i specyficzne poczucie humoru doceniane są daleko poza granicami Śląska. We Frankfurcie nad Menem współtworzył kolektyw Schnitzel Vienna Style, a także był rezydentem i współpracownikiem kasetowej wytwórni MMODEMM. Regularnie grywa na imprezach śląskiego kolektywu SZOK i Floppy Disk Records.

https://www.facebook.com/poppers666/
https://soundcloud.com/janurz

miejsce

Walcownia

Katowice, 11 Listopada 50

Walcownia Cynku to największe i jedyne takie miejsce na Śląsku i jedno z nielicznych w Polsce, posiadające prawdziwy postindustrialny klimat, które łączy w sobie muzeum z idealną przestrzenią na wszelkie wydarzenia.