Directed by Jazz: Music of Billy Harper

  • Koncert

Directed by Jazz: Music of Billy Harper

W ramach projektu „Directed by Jazz” chcemy przybliżyć twórczość najwybitniejszych twórców światowego jazzu, którzy na stale zapisali się w pamięci wielu pokoleń muzyków i słuchaczy. Zaproszeni muzycy będą przedstawiać oryginalne aranżacje utworów, prezentując przegląd twórczości wybranego artysty. Nie zabraknie również własnych interpretacji i improwizacji. Za każdym razem skład zespołu będzie tematycznym odzwierciedleniem prezentowanego artysty. Koncerty w ramach „Directed by Jazz” to z jednej strony spotkanie z historią jazzu a z drugiej doskonała okazja do wysłuchania nietuzinkowych przedstawicieli tego gatunku.

- - - - - - - -

Music of Billy Harper by Cyprian Baszyński Quintet
Cyprian Baszyński - trąbka
Maciej Kądziela - saksofon tenorowy
Mateusz Gawęda - piano
Roman Chraniuk - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja

Billy Harper - urodził się w Houston w Teksasie. Zadebiutował w wieku… pięciu lat jako solista i śpiewak chóru. Dziewięć lat później utworzył swój pierwszy kwartet. Zdobył z wyróżnieniem dyplom w klasie saksofonu na North Texas State University. Od połowy lat 60., mieszkając w Nowym Jorku, nagrywał i koncertował z takimi muzykami, jak Gil Evans, Max Roach, Thad Jones, Mel Lewis, Lee Morgan czy Art Blakey and the Jazz Messengers. Od połowy lat 70. staje na czele własnych zespołów, lokujących go w czołówce przedstawicieli loft jazzu i tzw. new black tradition. Harper jest również cenionym wykładowcą. Grał w Polsce kilkukrotnie zarówno z własnymi projektami, jak i na zaproszenie Piotra Wojtasika. Z tym ostatnim zagrał na znakomitej wspólnej płycie „Quest”.
W następnych latach tylko udowadniał, że jest jednym z ważniejszych saksofonistów jazzowych w historii. Rok 2010 zaowocował powstaniem zespołu, który składa się z samych gwiazd amerykańskiego jazzu — The Cookers.

▎Środa 23.09.2020 | 20:30

▎BILETY
Normalny – 76 PLN
Ulgowy – 68 PLN

✱ Bilety są dostępne na naszej stronie internetowej www.12on14club.com / w kasie klubu / przed koncertem „na bramce” (jeśli pula biletów nie została wyczerpana).
✱✱ Bilety ulgowe przysługują posiadaczom klubowej karty VIP / dziennikarzom bez akredytacji / studentom i uczniom za okazaniem ważnej legitymacji.
✱✱✱ W przypadku ceny biletu powyżej 100 zł dla posiadaczy Karty Muzyka, Managera obowiązuje opłata w wysokości 50 % ceny podstawowej.
✱✱✱✱ Koncerty zaczynają się punktualnie. Zakup biletu gwarantuje miejsce siedzące. Posiadaczom Kart VIP przysługuje możliwość wyboru miejsca.

- - - - - - - -
Cykl koncertów „Directed by Jazz” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.