Crossfaith | Warszawa

  • Koncert

Środa, 19 luty 2020

19:00

od 69 zł
Kup bilet

Do Polski wraca japońska grupa Crossfaith. Zespół powstał w Osace w 2006 roku i tworzy muzykę metalcore. Grupa czerpie inspirację z muzyki elektronicznej, hardcore'u oraz melodic detah metalu. Za swoją inspirację wymienia między innymi takich twórców jak: Chemical Brothers, czy The Prodigy. Dzięki silnym wpływom muzyki elektronicznej na swoje brzmienie ich twórczość jest świeża i nowatorska co pomaga im zdobywać im wciąż nowych fanów.

Pierwszy album The Artificial Theory for the Dramatic Beauty został wydany w 2009 roku i od tej pory zespół zdobył dużą popularność na całym świecie. Przez okres kilkunastoletniej działalności grupa nagrała pięć albumów studyjnych. Dyskografię zespołu zamyka płyta Ex_Machina wydana w 2018 roku.

Japońska grupa ponownie zawita do naszego kraju, po świetnie przyjętym koncercie na Pol’And’Rock festiwal. W ramach najnowszej trasy koncertowej Crossfaith zagrają 19 lutego w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Bilety dostępne w Empik Bilety


Informacja organizatora

Po znakomitym występie na festiwalu Pol’And’Rock w 2019 roku Crossfaith powracają do Polski!

Japońska formacja metalcore’owa znana z takich utworów jak „Monolith”, „The Perfect Nightmare” czy „Catastrophe”, zagra w warszawskiej Hydrozagadce w lutym 2020 roku.

Zespół Crossfaith powstał w 2006 roku w japońskim mieście Osaka. W swojej 15-letniej karierze stali się oni nie tylko jednym z najważniejszych zespołów na scenie metalcorowej w Japonii, ale także na całym świecie.
Ich twórczość wyróżnia się charakterystycznym połączeniem metalu i hardcore’u z dubstepem i innymi formami muzyki elektronicznej.

Crossfaith ma na koncie pięć doskonale przyjętych przez fanów i krytyków albumów studyjnych: „The Artificial Theory for the Dramatic Beauty” (2009), “The Dream, the Space” (2011), “Apocalyze” (2013), “Xeno” (2015) i “Ex_Machina” (2018).

Ich ostatnie wydawnictwo zabiera słuchacza w podróż w niedaleką przyszłość, gdzie klasa rządząca, znana jako Anioły, steruje światem poprzez sztuczną inteligencję i inną technologię, która dehumanizuje ludzi i zmienia ich w drony – co wyjaśnione jest w pierwszym utworze z płyty, „Deus Ex Machina”.

Na „Ex_Machina” udzielił się m.in. zespół Ho99o9 i Rou Reynolds z Enter Shikari, natomiast na „Xeno” swoich wokali użyczyli Caleb Shomo z Beartooth i Benji Webbe ze Skindred.

Na przestrzeni lat Crossfaith koncertowali m.in. z Of Mice & Men, Enter Shikari, czy Bring Me The Horizon. Mają też na koncie występy na takich festiwalach jak Download, Rock Am Ring i Warped Tour. W 2019 roku zagrali też wyśmienity koncert na polskim festiwalu Pol’And’Rock.

Crossfaith zawitają ze swoją trasą „Synchronicity Tour 2020” do warszawskiej Hydrozagadki już 19 lutego 2020.

http://crossfaith.jp/
Facebook: facebook.com/crossfaithofficial
Twitter: twitter.com/CrossfaithJapan
Instagram: instagram.com/crossfaithjapan
https://open.spotify.com/artist/3gfA40vRbx6YX8oCDXDCDh
Devil’s Party: Watch Here | Taken from Xeno (2015)
Rx Overdrive: Watch Here | Taken from New Age Warriors (2016)
Freedom (feat. Rou Reynolds from Enter Shikari): Watch Here | Taken from Freedom (2017)
Rockstar Steady (feat. JESSE of THE BONEZ / RIZE ): Watch Here | Taken from Freedom (2017)
Wipeout: Watch Here | Taken from Wipeout (2018)
The Perfect Nightmare: Watch Here | Single (2018)
Catastrophe: Watch Here | Taken from EX_MACHINA (2018)

miejsce
  • Koncert

Hydrozagadka

Warszawa, 11 listopada 22