Cinema vs Cancer: Sundance Shorts [SOLD OUT]

  • Film

Sobota, 21 grudnia 2019

18:00

od 25 zł
Kup bilet
Cinema vs Cancer: Sundance Shorts [SOLD OUT]

To ostatnia szansa, żeby obejrzeć w Warszawie najlepsze szorty z festiwalu Sundance!

Tym razem, w ramach kolejnego pokazu filmów krótkometrażowych fundacji Cinema vs Cancer, spotkamy się w jednej z warszawskich galerii sztuki. Ponieważ jeden z filmów opowiada o muzeum - przed pokazem zapraszamy Was na oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Miejsce wydarzenia ujawnimy na dzień przed pokazem, ale odbędzie się w "okolicach" centrum.

Naszą misją jest wsparcie kobiet chorych na raka piersi poprzez zbieranie funduszy na wyjątkowych pokazach filmowych. Tym razem mamy dla Was prawdziwą petardę - selekcję najciekawszych produkcji z tegorocznej edycji festiwalu Sundance.

Festiwal Sundance od ponad 30 lat jest powszechnie uznawany za doskonały punkt wyjścia dla niezależnych twórców. Pokaz Sundance Shorts Tour 2019 to sześć tytułów wyselekcjonowanych z tegorocznej edycji festiwalu o łącznej długości 90 minut. Na ekranie zobaczymy różnorodne formy filmowe - w selekcji pojawią się filmy dokumentalne i fabularne oraz animacje.

Od wielu lat Festiwal Sundance traktuje filmy krótkometrażowe z należytą uwagą i prezentuje zarówno uznane nazwiska, jak i obiecujących debiutantów. Dzięki kopalni talentów Sundance świat po raz pierwszy dostrzegł postaci takie jak: Damien Chazelle, Wes Anderson, Jill Soloway, Spike Jonze, Paul Thomas Anderson, Dee Rees, Taika Waititi, Jay i Mark Duplass, Todd Haynes, Lynne Ramsay, Andrea Arnold i wielu innych.

HARMONOGRAM:
18:00 - Wejście
18:30 - Oprowadzanie kuratorskie
19:00 - Pokaz filmowy

PROGRAM FILMOWY:

* Sometimes I Think About Dying
Stany Zjednoczone, 12 minut. Reżyseria: Stefanie Abel Horowitz, Scenariusz: Stefanie Abel Horowitz, Katy Wright-Mead, Kevin Armento.
Młoda, samotna kobieta myśli o śmierci, ale z marazmu wyciąga ją zaproszenie na randkę od kolegi z biura.

* Brotherhood
Kanada, Tunezja, Katar, Szwecja, 25 minut. Scenariusz i reżyseria: Meryam Joobeur.
Syn pasterza wraca po długiej podróży do rodzinnego domu w Tunezji razem ze swoją żoną. Jego relacja z ojcem zostaje poddana próbie.

* The Minors
Stany Zjednoczone, 10 minut. Scenariusz i reżyseria: Robert Machoian.
Urywki z życia dziadka i jego wnuków. Zestawienie przeszłości i przyszłości.

* Acid Rain
Polska, 26 minut. Scenariusz i reżyseria: Tomek Popakul.
Młoda ucieka z domu, jak najdalej od szarej miejscowości. Tak poznaje Chudego - trochę niezrównoważonego dziwaka, który mieszka w kamperze i całymi dniami załatwia swoje niekoniecznie legalne sprawunki. Ich wspólna droga prowadzi w coraz dziwniejsze rejony, a między nimi szybko zawiązuje się nienazwana więź.

* Fast Horse
Kanada, 13 minut. Scenariusz i reżyseria: Alexandra Lazarowich
Tradycja wyścigów konnych powraca w niezwykle niebezpiecznej formie. Indianin Allison “Czerwony Kruk” mierzy się z wieloma trudnościami, by stanąć oko w oko z najlepszymi jeźdźcami.

* Muteum
Estonia, Hong Kong, 4 minuty. Scenariusz i reżyseria: Äggie Pak Yee Lee.
Niepoważna lekcja w bardzo poważnej instytucji - muzeum sztuki.

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE W WYDARZENIU NA FACEBOOKU: facebook.com/events/2401109933334528/