Bogowie Wojny – Spektakl Rekonstrukcji Historycznych

  • Inne

Piątek, 20 września 2019

19:00

od 20 zł
Kup bilet
Bogowie Wojny – Spektakl Rekonstrukcji Historycznych

Już 20 września o godzinie 20:00 na stadionie Arena Lublin odbędzie się jeden z największych spektakli rekonstrukcji historycznych w Polsce – Bogowie Wojny. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Historii bez Liku.

BOGOWIE WOJNY to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W widowisku weźmie udział ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów z całej Europy. Spektakl dostarczy spektakularnych walk rodem z antyku i średniowiecza.

Program wydarzenia zakłada:

1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.

2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.

3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.