alt-J [ZMIANA DATY]

  • Koncert
  • Alternatywa
  • Pop
  • Zagraniczne
  • Pod dachem

alt-J [ZMIANA DATY]

Niedziela, 17 lipca 2022

19:00

od 189 

Po dwóch latach nieobecności alt-J znów zawita na polskie podwórko!

Brytyjski zespół będzie prawdziwie smakowitym kąskiem dla każdego fana nietuzinkowej muzyki, bo chociaż określany jest przez krytyków mianem indie rocka, to sami artyści mówią otwarcie, że ich muzyka wymyka się tradycyjnym klasyfikacjom. Charakterystyczny wokal w połączeniu z oryginalnym ustawieniem syntezatorów i świeżymi, awangardowymi liniami melodycznymi gwarantuje jedyną w swoim rodzaju ucztę muzyczną. Koncertowicze będą mieli okazję zakosztować niepowtarzalnej mieszanki muzyki elektronicznej, brit popu i oczywiście rocka.

Dlatego dla fanów niebanalnych brzmień dzień 17 lipca w warszawskim Expo XXI stanie się niezapomnianym przeżyciem. Usłyszą największe hity zespołu, począwszy od nagrodzonego Mercury prize, pierwszego albumu, przez dwa kolejne, również nominowane do prestiżowych nagród, aż po płytę remixową, na której można usłyszeć głosy takich sław, jak Pusha T czy Danny Brown. Latem 2022 roku nasza stolica poczuje brytyjskiego, muzycznego ducha!

Bilety dostępne na Empik Bilety

informacja organizatora

alt-J wystąpi w Polsce! Zespół zagra 17 lipca 2022 w Warszawie.

Brytyjski indie rockowy zespół alt-J wystąpi w warszawskiej hali Expo XXI 17 lipca 2022. Trio powraca do Warszawy ze swoimi największymi hitami: „Breezeblocks” czy „Left Hand Free” oraz materiałem z albumu „Reduxer”.


Od debiutanckiego krążka „An Awesome Wave”, nagrodzonego prestiżową Mercury Prize, minęło 7 lat. Przez ten czas muzycy z alt-J zdążyli wypuścić na rynek kolejne dwa długogrające albumy: nominowany do nagrody Grammy „This Is All Yours” i nominowany do Mercury Prize „Relaxer” oraz remix album „Reduxer” z gościnnym udziałem takich artystów jak Pusha T czy Danny Brown.


Twórczość grupy alt-J to ciekawa mieszanka muzyki elektronicznej, brit popu i rocka. Jak podkreśla sam zespół – ich muzyki nie da się zaklasyfikować do jednego gatunku. Swoje charakterystyczne brzmienie zespół w dużej mierze zawdzięcza wokalowi Jo Newmana, który wsparty chórkami Gusa Unger-Hamiltona, daje słuchaczowi wrażenie głębi. To wszystko w połączeniu z rozbudowanym wachlarzem brzmień syntezatorów, niebanalnymi strukturami rytmicznymi oraz nieoczywistymi liniami melodycznymi, tworzy niepowtarzalny styl alt-J.


Zespół niejednokrotnie zapraszany na polskie festiwale muzyczne, postanowił ponownie zawitać do Warszawy po dwóch latach nieobecności. Koncert grupy alt-J odbędzie się 17 lipca 2022 w warszawskiej hali Expo XXI.

miejsce