30-lecie Bulbulators Bulbulators + Goście, Charge 69 (FR), Zbeer, Po Prostu

  • Koncert

Piątek, 6 grudnia 2019

18:00

od 40 zł
Kup bilet
30-lecie Bulbulators Bulbulators + Goście, Charge 69 (FR), Zbeer, Po Prostu

Blisko 400 koncertów, 7 studyjnych albumów, mnóstwo cudownych wspomnień i niesamowitych przygód w trasie. Ten szacowny jubileusz zespół postanowił uczcić cyklem trzech specjalnych koncertów pod tytułem " Urodzinowa sztuka w trzech aktach... czyli 30-lecie Bulbulators". Będą to sety z wyjątkowym repertuarem na które zaproszenie zostali byli członkowie zespołu, zaprzyjaźnienie i szanowane na scenie punkowej postacie oraz zaprzyjaźnione zespoły.
Akt I sztuki odegrany zostanie w gliwickim klubie Spirala.

Szykuje się wyjątkowe wydarzenie muzyczne!

CHARGE 69
Street punkowy zespół Charge 69 jest dobrze znany miłośnikom gatunku w naszym kraju. Za sprawą promocji ze strony Rock'n'Rollera (dziś Jimmy Jazz Records), historycznego już zina Garaż oraz kilku wizyt koncertowych w Polsce, Francuzi mają wyrobioną markę "magnifique équipe". Kapela powstała w Metz w roku '93 z inicjatywy Caps'a (ex PKRK) oraz Laurent'a (ex Skaferlatine). Ich twórczość to melodyjny uliczny punk z przekazem, którego ostrze wymierzone jest w elity i władzę. Zespół ma na swoim koncie siedem studyjnych albumów oraz liczne koncerty na terenie całej Europy.

ZBEER
Powstali w 1999 roku. Niedługo potem zespół zaczynają grać swoje pierwsze koncerty, gromadząc wokół siebie oddaną im załogę punks & skins. Ciekawostką jest że po raz pierwszy udało się zjednoczyć ekipy ze Śląska i Zagłębia, co na ówczesne czasy było prawie niemożliwe. 
Zespół wydaje dwa albumy „Tam gdzie kończy się ulica” oraz „Co mnie zabija”. Kilka lat koncertowania i Zbeer zawiesza działalność. Jednak prawie każdy ze składu nie porzuca sceny, gra i tworzy dalej Nadchodzi rok 2015, Zbeer postanawia znów rozpocząć krucjatę.... przypominają się publiczności płytą koncertową a rok 2018 przynosi nowy studyjny album „ Co Nam Zrobisz?”.

PO PROSTU
Po Prostu to założony w 1985 roku w Gdańsku- Wrzeszczu zespół w którego skład weszli byli muzycy formacji Deadlock , DDT i Dom Dziecka. Kapela zasłużona nie tylko stażem, podążająca swoją własną drogą, ale też bodaj jedyny na polskiej scenie zespół punk konsekwentnie posługujący się absurdalno – kabaretowym imagem. Jeden z niewielu zespołów na polskiej scenie niezależnej, grający nieprzerwanie od polowy lat 80-tych. Od początku gra melodyjnego punka o charakterystycznym brzmieniu (sami nazywają swą muzykę „Krystalicznym Punk Rockiem”). Jednak tym, co zdecydowanie wyróżnia ten zespół, są teksty tworzone przez ekscentrycznego wokalistę grupy - Szczepana Szpradę - pierwszego w Polsce posiadacza irokeza w poprzek głowy i punkowej skóry z napisem „KOMBI”. Szczepan to przede wszystkim autor charakterystycznych dadaistyczno - durnych tekstów. Mają one formę językowych eksperymentów z gramatyką i słowotwórstwem; są komentarzem codziennego życia mieszkańców miasta. Zespół grał m.in. w Jarocinie ‘86, Poza Kontrola ‘86 i w ramach Nowej Sceny ‘87/’88… Supportował wiele punkowych znakomitości, na swym koncie ma 4 albumy studyjne oraz udział w legendarnej składance „Gdynia” (Tonpress ’88).

BULBULATORS
Zespół powstał pod koniec 1989 roku.
Od początku inspiracją dla zespołu był wczesny punk rock a także klasycy street punk. Po kilkunastu koncertach granych na terenie polskiego i czeskiego Śląska i kilku roszadach personalnych, w roku 2000 nakładem Enigmatic Records ukazał się ich pierwszy album „PRAWDZIWE ŻYCIE”, debiutancka kaseta dała impuls do dalszego działania i sprawiła że zespół zaistniał szerzej…
Od tego momentu minęło już 19 lat a Bulbulators nagrał 6 kolejnych albumów, odwiedził dziesiątki klubów i festiwali na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec, Francji, Anglii, Norwegii oraz Białorusi.
Obecnie kapela oprócz celebrowania jubileuszu 30-lecia pracuje nad materiałem na kolejny album a tworzą ją... Piotr Iglak Tohak (głos), Artur Burak Latosiński (gitara), Jacek Jaca Pakura (bas), Paweł Gruby Siegel(bas),Krzysztof Kondi Kondratow (perkusja) oraz Krzysztof Lotos Latosiński (gitara).

miejsce
Klub Spirala
  • Koncert

Klub Spirala

Gliwice, Pszczyńska 85