27. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

  • Sztuka
  • #Wystawa
  • #Free
informacja organizatora

Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie to najstarsze i jedno z najbardziej znaczących na świecie wydarzeń artystycznych dedykowanych plakatowi, a dla dużej części światowego środowiska plakacistów – niezmiennie najważniejsze. Prezentuje szerokiej publiczności najwybitniejsze prace wykonane przez artystki i artystów z całego świata w czasie między poprzednią i bieżącą edycją. I to już od 1966 roku.

PANDEMIA – jak wszystkim – i nam pokrzyżowała plany. Dlatego 27. edycja MBP planowana w całości na rok 2020 odbywa się przede wszystkim w 2021 roku.

Oba konkursy Biennale mają charakter otwarty. Konkurs Główny nie jest sprofilowany tematycznie. To swoisty przegląd różnorodności kulturowej świata i jego aktualiów z wielu dziedzin życia. Szczególną kwestią, do której odnoszą się uczestnicy Konkursu Tematycznego, jest Zmieniający się świat a zdrowie.

Uroczyste otwarcie 27. edycji MBP (w jej kluczowej części) uświetnia nowy początek działalności kulturalnej Pałacu Czapskich – głównej siedziby ASP w Warszawie – po renowacji i przebudowie, które przyczyniły się do stworzenia spektakularnej przestrzeni wystawienniczej.

Wernisaż wystaw pokonkursowych, prac jurorów i gościa specjalnego – w Pałacu Czapskich – oraz ogłoszenie wyników: 12 czerwca 2021, godz. 18:00; wystawy dostępne dla szerokiej publiczności: 13 czerwca – 28 sierpnia

BĘDZIE CIEKAWIE I ENERGETYCZNIE! Zapraszamy do Warszawy! Zapraszamy do ASP w Warszawie! Zapraszamy do Pałacu Czapskich! Nawet jeśli tylko wirtualnie! I OCZYWIŚCIE OGLĄDAJMY–CZYTAJMY PLAKATY! SPĘDŹMY LATO Z PLAKATAMI!

Biuro Biennale – Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Krakowskie Przedmieście 5, 00–068 Warszawa www.warsawposterbiennale.com [email protected]

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie Współorganizatorzy: Muzeum Plakatu w Wilanowie Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, STGU Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej Partnerzy: Polski Komitet ds. UNESCO, Centrum Praskie Koneser – Liebrecht wooD Poland Sp. z o.o., Prom Kultury Saska Kępa, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski, Salon Akademii, Turboposter. Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa i Sportu, Prezydent miasta st. Warszawy Patronat medialny: TVP Kultura, TVP 2, TVP 3, RDC, Czwórka

miejsce