11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

  • Festiwal
  • Festiwale muzyczne

11. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

15-18.10.2020r.

od 60 
Kup biletBilety aktualnie niedostępne w Empik Bilety

11. FESTIWAL KAMERA AKCJA INNY NIŻ WSZYSTKIE

Tegoroczna edycja Festiwalu Kamera Akcja odbędzie się od 15 do 18 października w Łodzi i będzie efektownym połączeniem wydarzeń online i offline. Nagradzane, oklaskiwane na międzynarodowych festiwalach, pokazujące trendy w światowym kinie, niedostępne w Polsce, głośno komentowane, kontrowersyjne i co najważniejsze – wywołujące dyskusję! Takie filmy zagoszczą w programie 11. hybrydowej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Tradycyjnie, poza nieoczywistym repertuarem na widzów będą czekać panele dyskusyjne i spotkania z twórcami. Nowością 11. FKA jest międzynarodowy Konkurs Etiud i Animacji, który w całości dostępny będzie online wraz z ponad 40 innymi wydarzeniami. Kamera Akcja to 4 dni odkrywania najlepszego kina!

Podczas FKA odbędą się dwie niezależne części edukacyjne: druga edycja Akcji Edukacji (case study, warsztaty czy spotkania z książką) i wydarzenie branżowe poświęcone serialom - Serio Pro (dyskusje, round table, warsztaty i master classy). Wśród gości: Ewa Puszczyńska, Grażyna Torbicka, Tomasz Raczek, Radosław Ładczuk, Mariusz Wilczyński, Łukasz Dzięcioł.

W programie filmowym części online znajdą się m.in. takie tytuły jak:
- „Zło nie istnieje” – Laureat Złotego Niedźwiedzia na Berlinale 2020
- „Tylko zwierzęta nie błądzą” – pokazywany na MFF Wenecja 2019
- „Dark Waters” – najnowszy film Todda Haynesa („Carol”) z Markiem Ruffalo w roli głównej
- „Burden” – Nagroda Publiczności na Sundance Film Festival 2018
- „Slalom” – Oficjalna selekcja MFF Cannes 2020

Co zyskujesz będąc online?
- 4 bloki filmowe
- do wyboru 6 filmów pełnometrażowych/dzień
- 24 filmy krótkometrażowe dostępne non stop (4 dni)
- dostęp do 8 wydarzeń, spotkań, warsztatów, case study tylko dla posiadaczy akredytacji FKA (spotkania z Markiem Cousinsem, Karoliną Gruszką, Grażyną Torbicką, Tomaszem Raczkiem, Jackiem Hamalą, Radosławem Ładczukiem, Michałem Oleszczykiem, Ewą Puszczyńską czy Mariuszem Wilczyńskim)
- 8 wydarzeń w ramach Akcja Edukacja

Sprzedaż karnetów offline i online na 11. FKA do 13 października / 15 października na stronie festiwalu: www: www.kameraakcja.com.pl oraz www.goingapp.pl