P23

P23, Katowice

Sprawdź wydarzenia w tym miejscuZobacz
informacje ogólne

Lokalizacja

Katowice, Porcelanowa 23

P23 to klub na terenie katowickiej Fabryki Porcelany. Usłyszycie tu najlepszą elektronikę na światowym poziomie jak i zobaczycie koncert największych polskich gwiazd.

zobacz na mapie

  aktualne wydarzenia

  • Koncert

   Sobota, 18 lutego 2023, 18:00

   P23, Katowice, od 79 

   Zapraszamy na finał trasy 30-lecie ILLUSION. Gościem specjalnym będzie grupa Flapjack!ILLUSION to niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w naszym kraju. Początek historii Illusion datuje się na 1992 rok. Wówczas zespół stworzyli w Gdańsku, były muzyk grup She i Skawalker Tomasz "Lipa" Lipnicki, Jerzy "Jerry" Rutkowski oraz Paweł Herbasch. Pierwszy koncert grupy odbył się w lutym 1992 w Gdańsku. Jeszcze w sierpniu tego samego roku dołączył do nich Jarosław Śmigiel. I w takim właśnie oryginalnym składzie grupa funkcjonuje do dziś.

  • Koncert

   Sobota, 4 marca 2023, 19:00

   P23, Katowice, od 80 

   Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić na jubileuszowe koncerty KSU. Zespół świętować będzie 45-lecie działalności.KSU to legenda polskiego punk rocka. Zespół powstał pod koniec lat 70. XX w. w Ustrzykach Dolnych. Grupa była jednym z prekursorów ruchu punkowego w Polsce.Zespół KSU podczas swojej 45-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi. Grupa początkowo wykonywała alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiana. Wielkim atutem zespołu jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza "Siczki" Olejarczyka oraz ogromna energia, którą kapela przekazuje publiczności w czasie koncertów.Podczas jubileuszowej trasy będzie elektrycznie, akustycznie a przede wszystkim wspominkowo. KSU wraz z muzykami z zespołu MATRAGONA przypomną swoje największe przeboje stworzone w trakcie 45 lat muzycznej działalności.ŚWIĘTUJ Z NAMI 45-LECIE KSU!

  • Koncert
   #Rap
   #Zagraniczne
   Zmiana daty

   Czwartek, 22 czerwca 2023, 19:30

   P23, Katowice, od 129 

   ZMIANA DATY - TBARAKIM WYSTĄPI W POLSCE!Rewolucjonista, jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych i utalentowanych MC wszech czasów — Rakim, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. 31 sierpnia w Warszawie, w klubie Progresja i dzień później, 1 września w Katowicach, w klubie P23.Rakim dokonał prawdziwej transformacji w hip-hopie. W drugiej połowie lat 80. wywrócił definicję rapu do góry nogami i w pojedynkę odmienił bieg całego gatunku, a echa jego twórczości są słyszalne we współczesnym rapie do dziś. Nowojorski MC zdefiniował termin flow i przyczynił się do pionierskiego wykorzystania rymów. Słusznie nazywany jest twórcą newschoolu — nowej szkoły rapu, która wówczas nie miała jeszcze nic wspólnego z trapowymi bitami auto-tunem. I nieważne, czy mowa tutaj o dorobku Big Daddy’ego Kane’a, 2Paca, 50 Centa, Lil Wayne’a czy A$AP Rocky'ego, żaden z nich nie składałby swoich wersów w ten sposób, gdyby nie Rakim.Steve Huey z AllMusic stwierdził, że „Rakim jest powszechnie uznawany za jednego z największych MC – być może największego – wszech czasów w społeczności hip-hopowej”. Redakcja About.com umieściła go na drugim miejscu na swojej liście „50 najlepszych MCs of Our Time (1987–2007)”. W 2012 roku Rakim znalazł się na pierwszym miejscu listy The Source „50 najlepszych autorów tekstów wszech czasów”.Przed nami jedyna szansa na spotkanie z ikoną rapu!Będzie to pierwsza i zapewne ostatnia wizyta Rakima w naszym kraju.

  • Koncert
   #Pop
   #Polskie
   #Trasa
   Zmiana miejsca

   Sobota, 3 grudnia 2022, 19:00

   P23 POP-UP, Katowice, od 65 

   "Nadszedł moment przeze mnie wyczekiwany, wymarzony, upragniony. Album POGŁOS rusza w klubową trasę koncertową.Kto z Was jest tu ze mną ciut dłużej, ten wie, ile znaczy dla mnie ta trasa i jak długo na nią czekałam. Z wielką ekscytacją zapraszam Was na pogłosowy tour. Będzie album, ale nie tylko album. Bardzo liczę na Wasze towarzystwo w tym zupełnie nowym dla mnie etapie i dziękuję za dotychczasowe wsparcie. Dzięki niemu wypływam na nieznane wody z radością i odwagą, której w przeszłości często mi brakowało. No. Ale będzie. Już nie mogę się doczekać!Do zobaczenia wkrótce ”**NATALIA SZROEDER** "Pogłos Tour" 3.12.2022 g. 19:00 - Katowice / P23 POP-UP ul.Dworcowa 2 **NATALIA SZROEDER** https://www.facebook.com/NataliaSzroeder https://www.instagram.com/natalia_szroeder/ "Osiedle" - https://www.youtube.com/watch?v=JzgiX68H_F8 "Czyj Sen Dziś Śnisz?" - https://www.youtube.com/watch?v=ApsJ09-qonI "Pogłos" - https://www.youtube.com/watch?v=U2nsaHwuzkI

  najlepsze wydarzenia